Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga bez tíže – FLY YOGA

Co je vlastně jóga bez tíže – fly jóga?

Jóga bez tíže – FLY YOGA je cvičení jógových pozic vespeciální síti. Lekce je rozdělena na dvě části. První, kde se zaměřujete na cvičení a správnou techniku jógových pozic. Druhou část, která má terapeutické účinky, kdy vlivem gravitace dochází k jemnému protažení páteře. Díky rostoucímu zájmu klientů můžete navštěvovat lekce zaměřené na cvičení pozic nebo lekce inverzní terapie.

Není to nebezpečné?

Určitě ne. Síť i úchyty jsou vyrobeny ze speciálního materiálu podobně jako padák. Systém uchycení sítě do stropu je velmi bezpečný a samozřejmě před prvním použitím je provedena zátěžová zkouška. Sítě jsou pravidelně kontrolované. Co se týče bezpečnosti během cvičení, tak ani zde nemusíte mít obavy. Během lekce se naučíte využívat síť, která vám slouží jako podpora a vy se můžete bezpečně zavěsit hlavou dolů a užít si nádherný pocit uvolnění páteře.

Je jóga bez tíže namáhavá?

Na první lekci jógy bez tíže může mít člověk smíšené pocity. Jednak budete vaše svaly zapojovat jiným způsobem, budete střídavě hlavou nahoře a dole a váš mozek se bude učit pracovat s větším přísunem krve. To vše sebou přináší příjemnou únavu, ale neřekla bych, že je to namáhavé. Určitě sami sebe mile překvapíte, jak díky síti zvládnete i obtížné pozice, které normálně nezvládnete.

Je lepší cvičit jógu bez tíže ráno, v poledne nebo večer?

Je to jen a jen na vás. Určitě musíte dodržet 2hod před cvičením nejíst a vzít si vhodné oblečení. Dlouhé a přiléhavé kalhoty na cvičení, nejlépe s délkou pod kolena, a pokud začínáte, je lepší triko s dlouhým rukávem.

Jaké jsou vlastně zdravotní účinky? Proč jógu bez tíže cvičit?

Účinky jsou stejné jako u klasických obrácených pozic. Pomáhá při bolesti zad, stimuluje činnost mozku, lymfatického systému, imunitního systému, trávení. Pomáhá odstranit problém s nespavostí, náladovostí a depresemi.

Jsou nějaká zdravotní omezeni?

Ano, určitě se jóga bez tíže nedoporučuje těhotným ženám, a pokud někdo trpí vysokým krevním tlakem, problémy se srdcem nebo zeleným zákalem, tak doporučuji se poradit s lékařem.

Jóga bez tíže je příjemný způsob relaxace a cvičení. Vyzkoušejte a budete mít pocit, že vaše svaly pracovaly jinak, že vaše páteř je protažena, a že jste se při cvičení a houpání vrátili do dětských let. Určitě se budete cítit skvěle.

Jógu beztíže si můžete vyzkoušet ve studiu Fitlight se Zuzanou Klingrovou.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

30.06.2014 - 13:27

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám