Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kriya yoga preliminary – systematický víkendový kurz pro saddhakyKurzy jógy

22.09. - 07.06.2025Ne 13:00 - So 18:00

Kurz kriya jóga

preliminary

 

Starověké jógické a tantrické techniky krija jógy
Bihárské školy jógy Sw. Satyanandy Sarasvatí.

KROK ZA KROKEM PRO POKROČILÉ/VÁŽENÉ ADEPTY JÓGY

Namasté vážení a vážní praktikanti jógy,

srdečně vás vítáme ve škole jógy, jež vychází z tradičních starobylých technik jógy, tantry a krijí, ze školy Bihárské, jejíž představitel Sw. Satyananda úžasným způsobem propojil a integroval starobylé s moderním a předložil současnému člověku systematickou praxi, jež dlouhá tisíceletí byla utajovanou. Systematický kurz vede adepta smysluplným způsobem od základů k vyšším praktikám.​ Cílem kurzu kriya jógy je připravit adepta pro praxi vyšší jógy a posléze k praxi tzv. kryjí. 

Systematický kurz kriya yogy
přípravná praxe na krije (kundalini tantra krije)

pročišťování čaker, zvědomování kšetramů a trigger points

předchozí praxe jógy a dobrý zdravotní stav podmínkou

40 h. kurzu o víkendu (sobota nebo neděle) po 4 hodinách

Oč jde v kurzu krija jógy – preliminary?

Ačkoliv má tento kurz v názvu preliminary = přípravné, nejde o praxi pro začátečníky, nýbrž o pokročilou praxi vyšší jógy, která adepta chystá na praxi krijí.

Součástí praxe je první pročišťování a aktivace ajna čakry pomocí muder a šatkarmas a následná praxe na čakry, kde opakovanou praxí stále více prociťujeme spouštěcí body v čakrách a naciťujeme kšetramy. Vše za pomocí technik jógy.

Nedílnou součástí praxe je postupně rozvíjející se praxe pránájámy a cvičení mysli pomocí technik dhárany a dhjány. Pokud jste uvažovali o soustavné a smysluplné praxi mantry s málou, máte zde možnost začít. Preliminary stupeň vás mantra džapou víc než jen provede, přímo vás do ní vede systematickým způsobem.

Rozcvičení těla a postupně obměňující se praxe několika málo ásan je taktéž součástí praxe, neboť stále připravujeme celé své Bytí tak, aby v praxi krijí jsme nebyli ničím rušeni, ani tělem.

Kurz svým obsahem je rovněž velmi přínosný učitelům jógy.

Zaujala vás naše pozvánka na cestu ke štěstí, zdraví a míru?

Cesty k vlastnímu niternému poznání?

Přejděte na web www.skolajogy-berkana.cz a pročtěte si o kurzu více.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Subham astu sarvadžagatam!

Šťastny, ať jsou všechny bytosti!

Eva Berkana

Další informace

Studio:YOGA BERKANA
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Min. 1-letá pravidlená praxe jógy podmínkou (předpokladem je znalost základních súrja namaskár krijí a ásan, neučím již ásany a pozdravy slunci, předpokladem je schopnost výdrže v relaxacích a alepsoň nějaká schopnost soustředění) Dobrý či normální zdravotní stav (osoby v závažném onemocnění nelze do kurzu přijmout), neschopnost sedět ve zkřížených sedech nebo na patách, bez pomůcek není na překážku! Osobní zaujetí pro jógu a osobní praxi, osobní zaujetí pro nalezení Pravdy či jaký si vnitřní neusátlý motor, který pohání vlastní kola ve víru jógy Máte-li pochybnosti, zdali vyhovujete podmínkám, konzultujte, prosím, se mnou. Pozn. nemůžete-li sedět ve zkřížených aj. sedech, není to na překážku (kolena...). Mnoho praxí probíhá v lehu a sed lze praktikovat i na židli. Není to žádná ostuda, sama používám pomůcky.

Přesné termíny kurzu jsou na webu:

https://www.skolajogy-berkana.cz/kriya-joga-kurzPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám