Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Týdenní pobyt jógy a meditační techniky vipassany (vhodné i pro začátečníky v meditacích)Pobyty s jógou

18.08. - 25.08.2024Ne 15:00 - Ne 11:00

Namasté zájemci o hlubší poznávání sebe sama,

opouštíme od organizování dovolených s jógou, kde hlavním programem je dovolenkování a jóga je příjemným, avšak pouhým doplňkem dovolené. Naším záměrem je zájemcům o hlubší poznávání sebe sama, o hlubší pročišťování a uzdravování, zprostředkovat intenzivní praxi jógy a meditační techniky vipassany. Přesto nejde o asketický pobyt s nařízeným tichem a straněním se dalších účastníků. Nacházíme zlatou střední cestu, kdy opouštíme od přílišné přísnosti, jakých se na meditačních pobytech dostává a od přílišné rozptýlenosti, která nastává na dovolených. Nabízíme vám pobyt s programem smysluplné praxe jógy zahrnující ranní rozvičky a praxi ásan, pránájámy a některých očist, přes den praxí koncentračních a tvůrčích (praxe mantra džapy s málou, tampurou, zápis mantry do jantry, tvorba jantry),  zpěvy manter, pročišťování ajna a anahata čakry, relaxace za zvuku tibetských mís, zvonkoher a tampury. Úžasnou praxí je Om chanting s tampurou. Technika vipassana bude vyučována postupnými kroky tak, aby se u účastníků rozvíjela soustředěná pozornost a nakonec se objevila radost z vnitřního prožitku ticha a skutečného pokoje. O každého účastníka bude individuálně postaráno, praxe bude modifikována a upravena dle vašich možností a eventuelních zdravotních či psychických obtížích. Zárukou erudovaného a zodpovědného přístupu jsou odborně vzdělané učitelky jógy a vipassany s mnohaletou osobní praxí (saddhanou). Praxe vyučujících sahá mnohem dále, nežli za praxi ásan. Zároveň učitelka Eva je vysokoškolsky vzdělaný zdravotník s praxí v medicíně.

Cena zahrnuje ubytování, plnou pezni, program. Nezahrnuje dopravu z místa a zpět.

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:Podmínky účasti retreatu: zákaz alkoholických nápojů včetně piva a vína (i mimo ubytování) zákaz kouření (i mimo ubytování) zákaz jakýchkoliv omamných látek (i mimo ubytování) podmínky storno se dočtete na našem webu platba zálohy ve výši 5000 Kč do 7 dní od podání přihlášky
 Týdenní praxe vyšších jógy a meditační techniky vipassany v krásné přírodě ČR nedaleko Telče na statku U Posádů

Týden intenzivní praxe meditační techniky vippasany a vyšších technik jógy

V klidném zázemí statku na okraji malé vesničky Olší v rozjímání a utišeném prostředí naleznete ideální podmínky k vlastnímu rozvoji koncentrace, utišení mysli a schopnosti meditace. Praxe jógy zahrnuje nejen ranní protažení a rozdýchání, ale techniky “vyšší jógy”, kdy si užijete tvůrčí procesy tvorby mandaly, mantra džapu (opakování mantry s málou), techniky pránájámy a úžasné techniky otevírající srdce.

Program

Zajišťuje Eva Berkana a Lenka Lukáčová.

Eva vyučuje praxi jógy
včetně vyšších technik jógy. Kromě rozcviček a mystéria ásan, praxe bude obsahovat smysluplnou pránájámu, základní praxi pročištění čaker, koncentrační a meditační techniky a některé očistné techniky. 2x – 3x denně.

Lenka vyučuje meditační techniku vipassanu a to 3x denně. Vipassana je meditace “vhledu”, tedy rozvíjí schopnost “vidět věci tak, jak skutečně jsou”. Je jednou z nejstarších indických meditačních technik. V Indii byla vyučována před více než 2500 lety jako univerzální lék na lidské utrpení; učí umění žít. Tato mditační praxe je pro každého a nemá náboženský charakter. I když nemáte žádnou zkušenost s jakoukoliv meditací nebo máte pocit, že se vám meditace nedaří, můžete se vipassany účastnit. Právě tato meditační praxe vám pomůže krok za krokem rozvinout vlastní schopnost koncentrace a meditace.

Ubytování
Statek U Posádů poskytuje komfortní ubytování a místa pro nerušenou praxi jógy a meditací. Nedaleký kopeček s vyhlídkou bude ideálním ranním místem pro rozcvičku a přípravu těla a dechu, potažmo prány pro praxi meditací. Apartmány mají ložnici s lůžky pro 2 osoby a obývací pokoj pro 1 až 2 osoby (prioritně budeme obsazovat pouze jednou osobou). Součástí apartmánů je sociální zařízení.

Strava:

Plná penze – vegetariánská kuchyně – vaří kuchař Jarda z Jižní Moravy, veselý a milý společník. Strava bude odlehčená, dobře stravitelná, nápoje k dispozici po celý den (čaj, voda). Potřebujete-li nějakou dietu, v přihlášce vyplňte (bez lepku, no lactose apod.).Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám