Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Yoga Lokah (0)

Naše Yoga Lokah má za svoje poslání vytvořit místo pro všechny, bez rozdílu původu, vyznání a víry, místo pro sdílení informací, pro výuku a poznávání, pro vytvoření pocitu komunity. V jazyce yogy Sanskrit existuje výraz Satsang – pravdivá, upřímná komunita, místo, kde každý může být sám sebou. V angličtině je pořekadlo – You are the vcompany you keep…volně přeloženo – Jsi tím, kým se obklopuješ.

Yoga Lokah je místo. Fyzické, mentální či virtuální. Místo pro praktikování yogy nejen na podložce, ale i v každodenním životě a každodenních situacích. Situace, které fungují jako zrcadlo, které nás učí poznávat sami sebe díky různým praktikám a formám yogy. Je mnoho forem a cest a každému z nás vyhovuje něco jiného. Je však jeden cíl. A to je sebepoznání, nekonečná a bezmezná blaženost. Stav, kdy naše mysl přestane být jako rozbouřené moře, a stane se klidnou, tak jako hladina jezera, když ustal silný vítr.
Slovo YOGA znamená v jazyce Sanskrit SPOJENÍ. Spojení našeho malého já s nekonečným Universem. Tento stav nestačí pouze chápat intelektuálně, ale je důležité ho prožít a yoga nabízí praktiky, jak takový stav prožívat. Ať už se jedná o fyzické praktikovaní – asany, tzv. pozice, nebo praktikovaní ahimsa – soucitnost ke všem živým bytostem, meditace, zpěv nebo recitování manter, Karma servis – nezjištná služba svému okolí, bez nároku na odměnu. Jen pro dobrý pocit. Tyto praktiky připravují nebo připomínají našemu tělu, mysli a duši prožití konečného stavu – Samadhi.

 

Zpět na přehled


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám