Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kriya jóga preliminary kurz pro saddhakyKurzy jógy

22.09. - 07.06.2025Ne 13:00 - So 18:00

Kurz kriya jóga

preliminary

 

Starověké jógické a tantrické techniky krija jógy
Bihárské školy jógy Sw. Satyanandy Sarasvatí.

KROK ZA KROKEM PRO POKROČILÉ/VÁŽNÉ ADEPTY JÓGY

Namasté vážení a vážní praktikanti jógy,

srdečně vás vítáme ve škole jógy, jež vychází z tradičních starobylých technik jógy, tantry a krijí, ze školy Bihárské, jejíž představitel Sw. Satyananda úžasným způsobem propojil a integroval starobylé s moderním a předložil současnému člověku systematickou praxi, jež dlouhá tisíceletí byla utajovanou. Systematický kurz vede adepta smysluplným způsobem od základů k vyšším praktikám.​ Cílem kurzu kriya jógy je připravit adepta pro praxi vyšší jógy a posléze k praxi tzv. kryjí. 

Systematický kurz kriya yogy
přípravná praxe na krije (kundalini tantra krije)

pročišťování čaker, zvědomování kšetramů a trigger points

předchozí praxe jógy a dobrý zdravotní stav podmínkou

40 h. kurzu o víkendu (sobota nebo neděle) po 4 hodinách

Oč jde v kurzu krija jógy – preliminary?

Ačkoliv má tento kurz v názvu preliminary = přípravné, nejde o praxi pro začátečníky, nýbrž o pokročilou praxi vyšší jógy, která adepta chystá na praxi krijí.

Součástí praxe je první pročišťování a aktivace ajna čakry pomocí muder a šatkarmas a následná praxe na čakry, kde opakovanou praxí stále více prociťujeme spouštěcí body v čakrách a naciťujeme kšetramy. Vše za pomocí technik jógy.

Nedílnou součástí praxe je postupně rozvíjející se praxe pránájámy a cvičení mysli pomocí technik dhárany a dhjány. Pokud jste uvažovali o soustavné a smysluplné praxi mantry s málou, máte zde možnost začít. Preliminary stupeň vás mantra džapou víc než jen provede, přímo vás do ní vede systematickým způsobem.

Rozcvičení těla a postupně obměňující se praxe několika málo ásan je taktéž součástí praxe, neboť stále připravujeme celé své Bytí tak, aby v praxi krijí jsme nebyli ničím rušeni, ani tělem.

Pro koho je kurz vhodný?

  • Pro zanícené praktikanty jógy, jež jóga zaujala natolik, že ji prostě nějakým způsobem dělají, stále se k ní vracejí, myslí na ni, a prostě již patří k jejich životu. 

  • Tato praxe je vhodná pro ty, jež chtějí proniknout do větších hloubek jógy, praktikovat její další techniky (nikoliv puze zůstávat roky u ásan a surya namaskara kryjí), pro ty, jež mají touhu jít do větších hloubek sebe sama a využít pestré techniky jógy včetně pokročilých praxí pránájámy, technik koncenračních a meditačních a blížit se takovému stupni pročištění, že samádhí není tak vzdáleným cílem:-).

  • Nakonec je tento kurz organizován 1x měsíčně právě proto, aby lidé mimo region frenštátska měli šanci kurz navštěvovat. 

Kurz svým obsahem je rovněž velmi přínosný učitelům jógy.

Zaujala vás naše pozvánka na cestu ke štěstí, zdraví a míru?

Cesty k vlastnímu niternému poznání?

Přejděte na web www.skolajogy-berkana.cz a pročtěte si o kurzu více.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Subham astu sarvadžagatam!

Šťastny, ať jsou všechny bytosti!

Eva Berkana

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:Min. 1-letá pravidlená praxe jógy podmínkou (předpokladem je znalost základních súrja namaskár krijí a ásan, neučím již ásany a pozdravy slunci, předpokladem je schopnost výdrže v relaxacích a alepsoň nějaká schopnost soustředění) Dobrý či normální zdravotní stav (osoby v závažném onemocnění nelze do kurzu přijmout), neschopnost sedět ve zkřížených sedech nebo na patách, bez pomůcek není na překážku! Osobní zaujetí pro jógu a osobní praxi, osobní zaujetí pro nalezení Pravdy či jaký si vnitřní neusátlý motor, který pohání vlastní kola ve víru jógy Máte-li pochybnosti, zdali vyhovujete podmínkám, konzultujte, prosím, se mnou. Pozn. nemůžete-li sedět ve zkřížených aj. sedech, není to na překážku (kolena...). Mnoho praxí probíhá v lehu a sed lze praktikovat i na židli. Není to žádná ostuda, sama používám pomůcky.

Přesné termíny kurzu jsou na webu:

https://www.skolajogy-berkana.cz/kriya-joga-kurzPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám