Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Časté dotazy – cvičení jógy ráno

Ráda bych se zeptala, zda je možné rozehřát tělo po ránu nějakými snadnými a hlavně časově nenáročnými jógovými pozicemi?

Určitě existuje řešení. Vhodným ranním cvičením jsou bezesporu některé sekvence „Pozdravu slunci“, které jsou sestaveny tak, aby právě probudily tělo a dodaly mu energii. Jsou také vynikajícím základem tréninku jako celku. To znamená, že v sobě zahrnují téměř všechny prvky kompletního tréninku: propojení dechu a pohybu, ohýbání se vpřed a vzad, trochu námahy a jemné inverze.

Na začátek se obvykle doporučuje pět až deset Pozdravů slunci pro rozproudění dechu a zahřátí kloubů a páteře (zpočátku mohou být kolena mírně pokrčená). Potom můžete přejít do jemné variace Pozdravu slunci A, ve kterém jdete k zemi z kolen a nikoli z pozice Chaturanga Dandasana – „Pozice na čtyřech končetinách.”

Poté proveďte nízkou pozici Bhujangasana – „Pozice kobry” místo Urdhva Mukha Svanasana – „Pozice střechy.” Po těchto pár provedení můžete buď přejít do klasického Pozdravu slunci A nebo zkusit několik kol Pozdravu slunci C, jenž zahrnuje ústup do nízkých výpadů mezi Vinyasou a může být i příjemným zahřátím a otevřením kyčlí a třísel.

Důležité je pohybovat se pomalu a pohyb si uvědomovat, nezacházet až do maxima. Používejte stabilní a hladký Ujjayi dech k propojení a oživení pozic.

Jestlliže některou z výše zmiňovaných forem Pozdravu slunci budete provádět alespoň 15 minut a poté budete odpočívat na zádech s jemnými spinálními cviky, měla byste cítit hmatatelné výsledky tréninku, pokud se týká energie, bdělosti a zvýšeného rozsahu pohybu.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

31.07.2009 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám