Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Restorativní jóga – seznamte se

restorativni joga

Rychlý životní styl plodí zrychlenou mysl. Pokud k takovému životnímu stylu ještě přidáme náročné cvičení, pak snadno přeženeme naše limity a náš nervový systém dostává pěkně zabrat.

Snadno na nás pak může padnout únava a stres. A jsme rovněž více náchylní k onemocnění, či jsme přímo často nemocní. Restorativní jóga balancuje životní styl a pomáhá léčit fyzické a psychické projevy, které jsou spojené se stresem.

Kouzlo restorativní jógy

Krása restorativní jógy je v tom, že při jejím praktikování nedochází k práci velkých svalů. Míváme pocit, že na zvýšení flexibility musíme “pracovat”, ale často lze dosáhnout otevření míst, která vnímáme jako zablokovaná, jemností a relaxaci lépe, než prostřednictvím aktivního cvičení ásan. Během sekvencí restorativní jógy se protahujete, ale zároveň při protažení plně relaxujete a tím postupně uvolňujete napětí.

Tělo a mysl relaxují, doslova se zjemňují, a tím v sobě otevíráme prostor pro spojení s našimi přirozenými schopnostmi soucítění a pochopení druhých a sebe sama.

Praktikování restorativní jógy rovněž pomáhá každému, koho trápí chronická onemocnění, anebo se zotavuje z některých zranění.

Čím nám restorativní jóga prospívá

– Zvyšuje flexibilitu
– Hluboce uvolňuje tělo
– Uklidňuje mysl
– Zvyšuje schopnost uzdravení se a rovnováhy
– Zklidňuje nervový systém
– Posiluje imunitní systém
– Rozvíjí schopnosti soucitu a porozumění vůči ostatním a sobě
– Zlepšuje náladu

Vzpomenete si?…na ten pocit

Vybavíte si pocit skutečného uvolnění? Jemný, hřejivý, pružný a zářící pocit? Když se cítíte tak krásně, že si ani neuvědomíte, že máte fyzické tělo?
Vzpomínáte na ten pocit bezstarostné mysli, kdy všechno sledujete jakoby z dálky s velkým úsměvem na tváři, protože bezpečně víte, že je vše správně přesně tak, jak to je?

Restorativní jóga je vhodná i pro vás, obzvlášť pokud jste na tom tak, že cítíte, že byste raději dělali něco více aktivního. Právě vy z ní budete mít největší prospěch.


 

14. října 2016 se můžete zúčastnit lekce restorativní jógy v Jóga Poděbrady a příjemně načerpat energii.

 


 

A pokud se chcete podívat, jak restorativní jóga vypadá v praxi, pak zhlédněte například toto video:

 

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

12.12.2015 - 16:12

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám