Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga v pivovaru

Jóga v pivovaru

Zní to neuvěřitelně,ale je to tak. Nové centrum Jany Smažíkové vzniklo v bývalém pivovaru a co více, centrum je přímo v prostorách, kde se pivo skladovalo. Budova s dlouhou historií. Místnosti dýchající úžasným a příjemným duchem. Z velké části k této dechberoucí atmosféře přispěli lidé podílející se na rekonstrukci. Jana si nechala od paní architektky sladit celý interiér. Ať je to barva dlaždiček na toaletách, stínění světel (které bylo ručně šité paní architektkou), tak pro mne okouzlující efekt rýžových klasů zalitých do skla.

Centrum má dva sály (jeden je pro hot jógu), šatny a malou recepci. Jana provozuje ještě e-shop s pomůckami a oblečením na cvičení jógy. Je velmi ochotná a začátečníkům ráda poradí.

Chtěla bych Vám přiblížit atmosféru okolí tohoto centra. Centrum se nachází v Holešovicích. Neměla jsem větších potíží s dopravou. Z jedné strany areálu lze přijet tramvají od Vltavské (já jela č.3 na zastávku Na Maninách), z druhé strany přijíždějí tramvaje od Výstaviště. V areálu je možnost parkování autem za poplatek. Při příchodu se dostanete na velké prostranství, jehož dominantou je fontána. Centrum z hlavní brány určitě naleznete, zdobí ho panel s logem centra. Vedle se nachází café bar, kde mají velký výběr čerstvých svačinek, fresh nápojů… Jana prodává velké množství výborných čajíků, které Vám uvaří za malý poplatek s sebou.

My jsme vegetily na mramorové zídce fontány. Sluníčko nás zahřívalo, uvolňovalo napětí a my vedly příjemný hovor. Jana je úžasná a srdečná žena. A takové je i centrum a hodiny jógy. Sama říká, že se snaží vést příjemné hodiny, které nejsou jen o jógovém „gymnastickém“ cvičení. Sama se vzdělává a jejím zájmem je předávat více než jen ásany. Zajímá ji oblast psychologie, ve které se vzdělává dál, dělá školení… Cvičí jógu s dětmi ve školce. Sama má dvě holčičky. Podporou jí je manžel. Přijde mi velmi činorodá a aktivní, ale sama zhodnotila situaci : „Manžel je ten aktivní, popohání mě dál, jinak bych obrostla mechem (s velkým smíchem uvádí).“ Tomu nevěřím já. O všech svých aktivitách mluví se zapálením, jiskrou v oku. Tak jako o svém novém plakátu, reklamě na své centrum. „Představte si mě, Martino, já tam budu viset a každý den se na sebe dívat!“A s velkým smíchem dodává: „Aby to nebyla antireklama!“

Takže, pokud je Vám nepříjemný vlídný lidský přístup, srdečné chování, voňavé prostředí, příjemní a vzdělaní lidé… tak k Janě nechoďte. Je to přátelské prostředí domácího charakteru. Které je otevřené pro všechny se zájmem cvičit, pečovat o své tělo a stýkat se s příjemnými lidmi. Z centra dýchá svěží duch. Pojďte si ho vychutnávat a užívat.

Vše naleznete na stránkách www.yogacentrum.cz, je zde rozvrh centra v Holešovicích i Ďáblicích. Informace na stránkách jsou přehledné.

autor: Martina Součková

/
Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

12.05.2011 - 07:32

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám