Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jogíni darují Slunce na pomoc obětem domácího násilí

Firma Kantu ve spolupráci s webovým portálem Moje Jóga organizuje charitativní projekt DARUJ SLUNCE. Jeho výtěžek půjde na konto centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí již dvacátým rokem. Zájemci si díky videím na moje-joga.cz mohou s top českými lektorkami jógy zacvičit různé pozdravy Slunci a následně přispět pomocí DMS nebo přes platební bránu či v jógových studiích. Pomohou tak vrátit světlo do života těm, kterým se slunce schovalo za černé mraky…

darujslunce-e1496741339370
“Lidé, kteří se zapojí do projektu, tak mohou udělat něco skvělého nejen pro sebe, ale zároveň i pro druhé, což je v souladu s filozofií produktů Kantu – vůní a doplňků pro jógu, které prohlubují prožitek z jógy. ACORUS podporuji dlouhodobě, protože jednou z terapií, které používají pro své klienty je i jógová terapie”, vysvětluje iniciátorka projektu a zakladatelka KANTU Jana Štumpová Konicarová. K ní se přidává i Markéta Faustová z Moje Jóga: “Jóga určitě dává lidem naději. Věříme, že stačí jeden pozdrav slunci denně a váš den je o mnoho lepší. Zastavte se, pozdravte slunce a pošlete sluneční energii dál.”
Kantu a Moje jóga se spojili se sedmi jógovými lektorkami. Pozvání přijaly Šárka Konečná, Petra Šlechtická, Barbora Hu, Andrea Smékalová, Jaruška Sedláčková, Lucie Konigová či Markéta Faustová, která je zároveň zakladatelkou Mojí Jógy. Každá z nich natočila pro projekt specifický pozdrav Slunci. Ty jsou zdarma dostupné na webovém portálu Moje jóga.
Myšlenka projektu Daruj slunce je jednoduchá – Zacvičte si pozdrav slunci a pošlete slunce dál…

NAMASTE YOGA DAY se uskuteční 21.6.2017 v den letního Slunovratu a mezinárodního Dne jógy v Kavárně co hledá jméno, Praha.
Ti, kteří se rozhodnou projekt podpořit, mohou přispět hned několika cestami. Přispívat lze hotově do pokladniček v těchto jógových studiích a prostorech v Praze, kde předcvičují zainteresované lektorky – Yogame, Jógovna, Grainspace, Om Yoga Studio, Barbora Hu Yoga (www.yogame.cz, www.jogovna.cz, www.grainspace.cz, www.omjogastudio.cz). Zde zájemci získají také malý dárek – symbolický náramek se sluníčkem, který byl vyroben speciálně pro tento projekt.

Dále je možné poslat dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMSmezeraACORUSmezera60 nebo DMSmezeraACORUS mezera90
Cena DMS je 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz
Také lze posílat finanční dary prostřednictvím platební brány Darujme.cz na stránkách centra ACORUS 

“Velmi vítáme tento projekt. Finanční prostředky takto získané použijeme na provoz azylového domu a poradny pro ty, kdo jsou ohroženi domácím násilím. Věříme, že spoustě lidem není domácí násilí lhostejné,” komentuje Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS. Slavnostní předání všech vybraných peněz se uskuteční 21. června na den letního Slunovratu a mezinárodního Dne jógy v rámci akce NAMASTE YOGA DAY, která se koná v Kavárně, co hledá jméno. V souvislosti s oslavami budou probíhat v sále kavárny celý den jógové lekce s doprovodným programem.
ACORUS poskytuje komplexní odbornou pomoc obětem domácího násilí – sociálně-právní poradenství a terapie (mezi nimi i jógovou). Provozuje poradnu, krizovou linku a utajený azylový dům pro ženy a matky s dětmi. Hlavním posláním je podpořit oběti domácího násilí v jejich návratu zpět do normálního života bez přítomnosti strachu a násilí.
KANTU  přináší hlubší prožitek z jógy. Kantu jsou zcela přírodní vůně a další doplňky pro jógu vyráběné v České republice. Krása šlechtí ducha a vůně jsou jednou z nejrychlejších cest, jak přinést více radosti a krásy do tohoto světa.
Webový portál MOJE JÓGA  představuje jedinečnou videotéku, díky které mohou příznivci jógy cvičit z pohodlí svého domova. K dispozici jsou jim videa různé délky, náročnosti a rozmanitých stylů, která vznikají ve spolupráci s předními českými lektory. Na své si tak přijde opravdu každý. Moje jóga také organizuje workshopy a akce pro všechny, kdo se chtějí ponořit do dalších oblastí jógy. Více info take fcb/mojejogaonline.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

06.06.2017 - 11:47

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám