Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Šlechtická Petra

foto: Lenka Gajdoštíková len_babyoga

Jak ve své praxi, tak při lekcích sdílených s ostatními, Petru provází nekonečná zvědavost a laskavost poznání. Inspirací jednotlivých lekcí je pro ní vše kolem, co zachytí svými smysly. Zkoumání prostoru pro pohyb, spolu s vnímáním jedinečnosti nádechu a výdechu naplňuje její představu přítomného prožití. Lekci ráda doplňuje hudbou různých žánrů, která nechá splynout dech, pohyb a emoce a čtením poezie či úryvků z různých textů.

Osobnost, která nejvíce Petru inspiruje a má vliv na její praxi, učení a duchovní růst je Donna Farhi. Společné setkání s Donnou a čas strávený na jejím intenzivním semináři (2010) a jejích lekcích je pro ní stále plným zdrojem pro objevování a poznávání nejen jógy, ale i sebe samotné. Zkušenosti a praxi dále prohlubuje studiem a prací s Lucií Königovou, které vděčí za hlubší poznání jógy nejen jako krásného vědomého plynutí v pozicích, ale která ji svými myšlenkami, inspirací a sdílením své hluboké praxe, provází od počátku (2006) její jógové cesty. Pod vedením Lucie Königové, Veroniky Švecové a Alice Červinkové absolvovala jógový výcvik Jóga jako vědomá cesta (2018). Restorativní jógu, která je její vášní studuje s Lizzie a Judith Lasater. Jejich úžasnou souhrnu a zkušenost tohoto stylu čerpá ze společných certifikovaných online školení a přednášek (2019/2020).

Chuť sdílet nejen jógovou zkušenost, ale zároveň otevřít tento svět ostatním ji inspirovala k vytvoření (2009) prvního portálu o józe – www.yogapoint.cz. Petra žije v Praze a i přes pestrost pražské jógové scény ji její praxe každý týden vrací do rodného kraje a lázeňského města Poděbrad. Zde sdílí své zkušenosti, čerpá energii a vnímá přirozený klid. V současnosti se věnuje nejvíce restorativní józe, kterou ráda sdílí a předává. Čas na odpočinek považuje za to, co nejvíce lidé opomíjejí a čemu se vyhýbají. Skrze restorativní jógu se dá osvojit a do své praxe/dne odpočinek zařadit. Více také na Umění odpočinkuIG restorativni_joga.

Články :

Jóga v čase křehkosti

Savasana a její podoby

Stále vás něco a někdo napíná? Uvolněte se…

Z mé jógové praxe…

Jemně do záklonu

Úleva při bolesti hlavy

Pozice úplného odpočinku – constructive rest position

Restorativní jóga – seznamte se

Potřebujete se uklidnit? Zkuste pozici Viparita Karani (nohy opřené o stěnu)

Videa:

Moje jóga:

  • Božská restorativní jóga pro těhotné
  • Uvolnění od napětí
  • Úleva při bolesti hlavy

Restorativní jóga pro obnovení energie – Jóga Poděbrady

 

Styly jógy:Dětská jóga, Jemná jóga, Restorativní jóga, Těhotenská jóga (gravid jóga), Vinyasa jóga
Zpět na přehled
Načíst další


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám