Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Iyengar jóga je vhodná pro každého

Možná pro někoho trochu krkolomný a tajemný název „Iyengar jóga“ [ajengar] v sobě skrývá styl jógy, který je ze všech směrů považován za nejpreciznější. Jedná se o jeden z typů Hatha jógy, jehož největší přínos a benefit se skrývá v používání řady pomůcek pro provedení ásan.

Ne každý z nás je dostatečně flexibilní nebo silný, aby mohl provést jógovou pozici dobře. Řada lidí by chtěla s jógou začít, ale mají obavu, že by to nezvládli. A právě Iyengar jóga je vhodná úplně pro každého. Pro úplné začátečníky bez jakékoliv zkušenosti, kteří využívají pásků, bolsterů nebo bloků, díky kterým pozici bez problému zvládnou. Stejně tak je tento styl vhodný i pro pokročilé, kteří díky pomůckám vybrousí ásany k naprosté preciznosti a dále se posunou k pokročilejším pozicím.

Iyengar jóga není jen o cvičení, byť se jedná o velmi „fyzickou“ jógu. Spojuje v sobě všech osm stupňů klasické jógy a v každé ásaně dochází ke zklidnění mysli, naprostému soustředění na základě instrukcí daných lektorem. Postupně se nejen proměňuje a kultivuje tělo, ale také mysl, která je pak i v běžném životě vyrovnanější, soustředěnější a radostnější.

Pro seznámení s Iyengar jógou můžete tento využít kurz Iyengar jógy pro začátečníky i mírně pokročilé:

IYENGAR YOGA – INTRO, ve studiu YOGAZONE

Kurz vede: Mgr. Apolena Mortensen Tůmová

Certifikovaná učitelka jógy – Iyengar yoga, Intro I, Intro II. Vlastní 10-ti letá praxe. Původně vystudovala klasickou jógou v USA (jižní Kalifornie). Majitelka studia YOGAZONE.

Další informace najdete na stránkách studia.

/
Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

20.10.2014 - 09:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám