Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

3 jednoduché mantry, které vám změní život

Tři mantry

Mantra je jednoduché sousloví, které bychom si měli během každého dne pravidelně opakovat, dokud se nestane součástí nás samých a našeho vnímání světa. Proč? Protože nám to může změnit život k lepšímu. Nevěříte? Zkuste si pro každý z následujících tří dnů zvolit jednu ze tří manter, v průběhu celého dne si ji připomínat a sledovat sebe sama.

1. Změna se děje právě teď

Pokud máte každý den od rána do večera nabito, a stěží hledáte čas sami na sebe, tato mantra je přesně to, co právě teď potřebujete. Všechno důležité se odehrává právě v této chvíli, a tato mantra vám může pomoci si to v každém okamžiku vašeho života uvědomit.
Není třeba čekat, až (doplň si sám). Cokoliv, co ve svém životě plánujete, ale zatím jste se k tomu nedostali, nemusí čekat ani do příštího úterý, ani až budou vaše děti velké. Změna na vás nečeká náhle a zčista jasna po sedmiletém studiu asijské literatury. Naopak, změna je proces, který se děje postupně každý den, v každé chvíli vašeho života, i právě teď když čtete tato slova.

2. Osvícení je pro každého

Ježíš a Budha možná v mnoha věcech hlásali odlišné myšlenky, ovlivněné dobou a podmínkami, ve kterých žili, minimálně na jedné věci se ale shodli. Osvícení není jen pro někoho, ale již ze své podstaty je určeno úplně pro každého.
Představte si sami sebe jako světlo, a že tohle světlo s vámi jde všude, kam přijdete. Neznamená to, že celý váš svět bude neustále zaplaven světlem? Nejenom, že je to přesně to, jak byste měli ke svému životu přistupovat vy – ono je to také přesně to, jak by k němu měl přistupovat každý.

3. Svět nestojí proti mně

Mělo by být veřejně známé, ač bohužel není, že populární Darwinova teorie o “přežití nejvhodnějších” (nikoliv nejsilnějších, jak to bývá často mylně interpretováno), byla jen záchvěvem v porovnání s jiným Darwinovým poznáním. Darwin si uvědomoval, že svět je neskutečně propojené místo plné lásky, kterou lze pozorovat na každém rohu přírodní říše.
Pokud budete svým životem procházet s mentalitou v duchu hesla “ja proti nim”, to, co jako výsledek dostanete, skutečně bude “já proti nim”.
Lepší je usilovat o prožívání pocitu hojnosti, naplnění a sounáležitosti. Vnitřní nastavení na program “já proti nim” ale zpravidla v cestě k tomuto vnitřnímu pocitu překáží. Pokud začnete svět vnímat jako přátelské místo, které stojí na vaší straně, je více než pravděpodobné, že se vám taktéž začne dostávat mnohem přátelštějšího zacházení.

Pokud tyto tři mantry učiníte součástí sebe sama a svého života, slibujeme vám, že toho nebudete litovat. Váš život vám to vrchovatě oplatí. A určitě neuděláte chybu, když k nim připojíte cvičení jógy. Nejbližší jógové akce najdete zde a studia tady.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

08.09.2014 - 22:21

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám