Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kundalini jóga podle Yogi Bhajana – Surya Krija

Dneska budete mít možnost vyzkoušet jednu z mých nejoblíbenějších kriyí – Surya kriyu.


Znovuobjevila jsem ji v červnu 2009, když jsem po dvou letech přijela z prosluněné Kalifornie do ponurého, chladného a deštivého Česka. Už po prvním odcvičení jsem zjistila, že je výborná pro období, kdy je venku málo světla. Po jejím zacvičení jsem vždycky měla pocit, jako by mi uvnitř vyšlo moje vlastní sluníčko. Venkovní šero mi úplně přestalo vadit. Odešla deprese i špatná nálada. Vyzkoušejte si jí a uvidíte, co s vámi udělá. Ráda bych ji doporučila jako 40denní sadhanu mj. pro období ponurého podzimu a zimy a pro období dlouhotrvajících dešťů, kdy se sluníčku nechce ven. Pokud vám bude dělat dobře, klidně v ní pokračujte 90, 120 nebo 1000 dní.

Ještě než začnete cvičit, nalaďte se mantrou Ong namo guru dev namo. Tuto mantru recitujeme na začátku každé hodiny a to třikrát, buď na jeden dech, nebo můžete říci Ong namó, krátce se nadechnout ústy a dokončit s Guru dev namó. Ong je nosovka, která rezonuje v oblasti hrdla a nosu. Není to „om“ známé z jiných druhů jógy. Ong protáhneme co nejvíce. Na v Namó je krátké, mó je delší. Mantra znamená „klaním se božskému učiteli, který je ve mě.“ Znamená to, že se napojujeme na kosmické vědění, které si každý z nás v sobě nosí od přirozenosti.

A ještě něco: Začnete-li cvičit KY, i vy se stáváte učitelem či učitelkou (i když to nemusí být zrovna pro nějaké studio). Takže neváhejte techniky, které vám samotným dělají dobře, předávat dál těm, kteří je potřebují.

Sat Nam

Pro více informací o Kundalini józe a 1. Tréninku pro učitele Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana v Čechách navštivte kundaliniyoga.blog.cz. Tímto způsobem můžete také kontaktovat autorku článku.

Magda Matušková (Guru Sansar Kaur)

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

26.02.2011 - 10:18

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám