Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Předvánoční zdravé vaření s FENG SHUI

Vážení a milí,

dovolte mi pozvat Vás na předvánoční Zdravé vaření podle feng shui dne 12.12.2009 v Římské 21, Praha 2 Vinohrady.

Oproti minulému roku svatý Martin na bílém koni nedorazil. Zatím stále máme celkem přijemný, i když místy (podle počasí) ostrý podzim.

Ve feng shui, potažmo v taoistické filosofii, má příroda charakter elementu kovu.Všimněte si, že slunečního svitu ubývá, teplota se celkově snižuje a vzduch tedy na nás působí rezavým, ostrým dojmem. Tento atribut lze pak vypozorovat na jiných úrovních života. Možná se něco ve Vás uzavírá, dokončujete projekty, tříbíte si zkušenosti a názory dosažené v tomto roce.

Možná míváte chuť na ostřejší a pikantnější jídla. Rovněž tak, jak měníme šatník, bychom měli měnit i pokrmy, které baštíme a způsoby, jakými je připravujeme. Možná je také čas zamyslet se, jak kvalitní suroviny při vaření používáme…Orgány, jež kulminují ve své činnosti jsou plíce a tlusté střevo.

Abychom se vyhnuli nachlazením, chřipkám, bronchitidám aj. zejména pak u dětí, tedy neduhům vzniklým oslabením imunitního systému, je potřeba jíst pokrmy mající celkově ohřivající charakter. Nemám na mysli teplotu pokrmu měřenou ve stupních Celsia, myslím tím, že jejich náboj z pohledu jinu ( toho, co ochlazuje) a jangu ( toho, co ohřívá) nás v tomto počasí podpoří, nikoliv oslabí. Samozřejmě a převážně také konzumujeme teplé pokrmy, husté polévky, různě ” na ohni” připravenou zeleninu, ryby a vyhýbáme se syrové zelenině ( a hlavně !!! syrovým zeleninovým salátům, majícím možná dobrý vliv na rozhodování pro dámy, počitající denní spotřebu potravin na kalorie :)) nikoliv zásadám dobře vyvážené stravy. Opravdu a vážně, přijďte okusit a ochutnat vánočně laděné menu v tomto zdravém stylu, pobýt a užít si den s podobně optimisticky naladěnými ženami :)))

Na semináři si budete moci zakoupit pomůcky na vaření a některé produkty.

Bližší informace najdete v rubrice akce – ostatní.

radka.fenghui@volny.cz

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

10.12.2009 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám