Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Intuice

Intuice mnohdy označovaná jako šestý smysl, vnitřní vědění, instinkt, předtucha, tichý vnitřní hlas, vnitřní pocit, je spontánní proces, který se rozvíjí za určitých podmínek. Kurz vás naučí, jak takové podmínky připravovat. Budete schopni rozeznat intuici od zaměnitelných tendencí mysli a najdete způsob, jakým k vám promlouvá. Popis akce : Tajemná, těžko uchopitelná, subtilní, nevysvětlitelná, záhadná – taková může být intuice pro toho, kdo zapomněl. Pro toho, kdo je s ní v kontaktu a dovede ji rozvíjet, intuice znamená zdroj štěstí a úspěchu, moudrost při řešení problémů, rozvoj kreativních nápadů, odhad budoucích trendů, správná rozhodnutí, výhodné smlouvy, spolehliví partneři. Ano, intuice je schopnost, se kterou se rodíme a která nám umožňuje volit to nejvyšší z možného. Naučte se využívat pravou hemisféru a vyzkoušejte si, jak je možné intuici zachytit. Logika není vše. Probuďte instinkty lovce! Vyzkoušíte různé způsoby, jak intuici zachytit. Zjistíte, zda k vám bude promlouvat přes tělo, obrazy, sny či vnitřní hlas, jestli ji zesílíte tužkou, štětcem, kamenem nebo hudebním nástrojem.

Co se na semináři naučíte?

– Dokážete rozlišit intuici od ostatních myšlenek, představ či emocí.
– Porozumíte principům vlastního prožívání.
– Najdete si svůj osobní přístup, jak intuici vyvolat.
– Budete nově pojímat životní situace.
– Zefektivníte proces rozhodování
– Přehlížené drobnosti vám podají významné zprávy o vaší budoucnosti.
– Budete připraveni aktivně využívat intuici v běžném pracovním dni.
– Zvýšíte pravděpodobnost správné volby.

Cena : 3 000,- Kč

Kontaktní email : seminare@maitrea.cz

Kontaktní telefon : 725 783 506

O lektorovi

Karel Hájek

(*1966) původně vystudoval elektrotechniku, ale když mu došlo, že psychika dává rány podobně jako elektřina, pokud je s ní neopatrně zacházeno, vystudoval psychologii. Prošel různými psychoterapeutickými výcviky a v během 90-tých let minulého století začal rozvíjet spolu s Mirko Frýbou a Marcelou Němcovou terapii všímáním – satiterapii. Deset let se intenzivně věnoval výuce Buddhovy meditace všímavosti a vhledu (satipatthána-vipassaná). Pro psychology, lékaře a ostatní pomáhající profese učí psychohygienickou techniku focusing. Od roku 1995 vyučuje lékařskou psychologii a psychoterapii na univerzitách (1. LF UK Praha, LF MU Brno). Nyní se věnuje pomoci při osobním rozvoji a psychoterapii v brněnském Psychoprofi. Kniha “Práce s emocemi pro pomáhající profese, Portál 2007” je jeho nejznámějších publikace. Při práci na seminářích mu jde především o mezilidské setkání, v němž může podpořit osobní růst všech zúčastněných. Pro tento cíl vhodně používá různé techniky, jejichž integrace vychází z principů satiterapie. Jan Benda

Psychoterapeut, trenér a kouč se zájmem o spiritualitu, zvláště Buddhovo učení a šamanskou práci. Je webmasterem diskusního fóra “Stinstromu.net” věnovaného fenoménu psychospirituální krize. Prošel tréninkem satiterapie, Pesso terapie (PBSP), výcvikem pro práci se změněnými stavy vědomí a řadou dalších kurzů. Žil nějakou dobu jako buddhistický mnich na Srí Lance. Vědění, které získal díky meditační praxi, aplikuje jak v klinické práci tak i při práci s manažery a ve školeních soft-skills. Je autorem nebo spoluautorem řady kurzů zaměřených na rozvoj sebepoznání, talentu, sebedůvěry a schopností intuice a emoční inteligence. V rámci doktorandského studia píše práci o využití všímavosti (mindfulness) a principů abhidhammy v psychoterapii.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

13.03.2010 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám