Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Energie krajiny a země – Posvátná a silová místa v ČR

Co je energie krajiny, způsob jejího vnímání a práce s ní. Geomantické umění našich předků – posvátná geometrie, naše kořeny. Posvátná a silová místa v ČR v příkladech. Putování za Hvězdou.

Popis akce : Cítíme to všichni – někde je nám dobře, odjinud utíkáme, něco se nám líbí, něco přejdeme bez povšimnutí. Někde nám běhá mráz po zádech, jinde se cítíme bezpečně. Co je to za sílu, která v nás vyvolává takové emoce a pocity? Jsou to jen subjektivní dojmy, nebo opravdu existuje nějaká vnější síla, která tyto pocity vyvolává?

Energie Země tvoří jakousi nepravidelnou síť linií. Tak jako v ledu, je v zemské kůře zakonzervována historie jejího vzniku. A jak se na tom podílí člověk svojí činností? Nakolik jsou stavby a lidská činnost dominantní pro vytváření zemských linií? Co menhiry, ley-lines a dálkové přenosy – jsou jen bláznovstvím a fantazií, nebo promyšlenou činností lidí? Nakolik jsme i dnes schopni vnímat zemské energie? Je možné se naučit rozlišovat světové strany podle vlastních pocitů a dojmů? A k čemu je to vlastně dobré, v době satelitních navigací?

Krajina odedávna vedla nejenom formany, pocestné a krajánky do cíle jejich cest, ale předurčovala i to, kam se jaký národ vydá na svou pouť a kde dojde naplnění svého osudu. Pojďme se nechat společnými kroky vést krajinou, poslouchat jejím radám a naučit se rozpoznávat její znamení – informace o tom, jak nejlépe využít toho, co nám nabízí. Vydejme se na poutavou cestu přírodou, kde našimi ukazateli budou různá znamení krajiny. Kdo ví, dost možná že i my dojdeme naplnění svého osudu?

Hvězda jako dcera Slunce, jeho věrná průvodkyně. Jako Jitřenka ho přivádí na oblohu a jako Večernice jej ukládá k spánku. Hvězda od prvních počátků provázela putující na jejich cestách. Dnes si ji pokusíme ukázat, že i ona sama je takovým poutníkem. Ukazuje se nad krajinou, putuje jí napříč a vyzývá nás k následování. Ukažme si její cestu přes naši zem od západu na sever.

Další informace na stránkách Putujících: http://putujici.cz/

Cena : 300 Kč (Platba v hotovosti na místě)

Kontaktní email : seminare@maitrea.cz

Kontaktní telefon : 725 783 506

O lektorovi:

Petr Brzobohatý

V současnosti pracuji jako manager v mlékárenské výrobě. Navazuji na tradice prvorepublikových mlékáren v ČR. Jelikož jako lidé přijímáme energii z potravy a prostředí, tak i ve své “světské” práci se snažím produkovat chutné, zdravé a energeticky přijatelné výrobky. Miluji tajemství a záhady a společně s Putujícími je rád objasňuji a vysvětluji. Vše co dělám, dělám pro sebe, s radostí a láskou. Na našem putování se snažím léčit sebe, krajinu a okolí, ku pomoci lidem a Matce Zemi.

Libor Domas

Jsem poutník světla putující zemí, který během svého putování objevuje a uvědomuje si nejenom existenci sebe sama, svého okolí a planety po které kráčí, ale i to, že vše okolo nás je odrazem nás samých a opačně. Při svém putování se zabývám otázkami, zdali je možné z hlediska duchovního poznání uplatnit a najít rovnováhu a usmíření v takových oblastech lidského života jako jsou peníze, zlo, bolest nebo strach. Pojďme kráčet touto cestou společně a jako jeden celek nacházet odpovědi na naše otázky. Nechť naše kroky jsou vedeny intuicí naší krásnou krajinou tam, kde prací na sobě nalezneme odpovědi, za kterými jsme přišli.

Jiří Škaloud

Jsem inženýr a zabývám vývojem systémů chemické analýzy. Říkám to proto, abych zdůraznil, že mi svět techniky a vědy vždy připadal daleko od duchovní práce s přírodou. Ale od jisté doby zjišťuji, že k sobě mají docela blizoučko. Hranice vědy jsou totiž dnes velice blízko tajemna esoteriky. Věda sice odstraňuje „tajemno” a dělá z něj „běžný” fakt, ale to neznamená, že ničí jeho hodnotu. Cesta vpřed nevede přes zavržení technického pokroku, ale naopak přes jeho přijetí a zvládnutí ve prospěch přírody i lidí. Rozum jsme nedostali proto, abychom se ho lehkomyslně zbavili, ale naopak cílem je propojení rozumu se srdcem.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

15.02.2010 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám