Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Spring Yoga Day

DALŠÍ ZE SÉRIE ÚSPĚŠNÉHO PROJEKTU YOGA&SPECIAL PLACES SE USKUTEČNÍ TRADIČNĚ NA SPECIÁLNÍM MÍSTĚ. ÚČASTNÍCI SE MOHOU TĚŠIT NA KRÁSNÉ PROSTORY VILY LANNA. 

Praha – 14. února 2019 – Jógové studio Yoga Movement ve spolupráci s učitelkou jógy Klárou Pokornou pořádá již pátou zastávku svého úspěšného projektu Yoga&Special Places. Spring Yoga Day, jak se jarní část nazývá, proběhne 23. března a návštěvníci se mohou těšit nejen na krásný a ojedinělý prostor, jehož výběr je vždy velmi specifický, ale také na spoustu zajímavým lekcí a workshopů. Zajímavostí bude například jarní očistný rituál, či lekce jógy určená pro seniory. Tentokrát se projekt zaměří na podporu obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.

 Yoga & Special Places je charitativní událost, která propojuje zajímavá a netradiční místa s jógou. „Pro jarní edici jsem si vybraly krásné prostory Vily Lanna, která se nachází na Praze 6. Interiéry této krásné budovy nás nadchly hned při vstupu do haly a doufáme, že se budou líbit i všem návštěvníkům. Vila je jedinečná především svými freskami na stěnách a ojedinělou architekturou,“ říká Adéla Porubská, majitelka studia Yoga Movement.

Zároveň se projekt snaží ukázat, že jóga může být opravdu pro každého. V programu jarní edice si každý proto najde „to své“. Zahrnuje vše, co naše tělo potřebuje – klidné lekce zaměřené na protažení, dynamické na posílení, specifické sekvenční lekce zaměřené na jarní očistu celého těla, nebo meditaci. „S každou edicí se snažíme jít o kousek dál a vymýšlet stále nové a netradiční lekce jógy i doplňkové workshopy. Návštěvníkům nabídneme nejen tradiční lekce, které povedou i dvě zahraniční lektorky, ale také netradiční workshopy se specifickým zaměřením. A návdavkem pomůžeme dobré věci. Získané prostředky věnujeme na podporu činnosti obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky,“ dodává Klára Pokorná, spolu-zakladatelka projektu.

V rámci jarní edice si návštěvníci mimo jiné mohou zacvičit s jogínkou Arianou Santucci, která vede své lekce v Londýně nebo Bhavnou Rani z Indie, která žije již delší dobu v Praze, ale vůně indických krajů a tradic vnáší do svých lekcí neustále a s lehkostí. Z doplňkových workshopů stojí za zmínku jóga s názvem Take your grandma to yoga class, která je určená všem babičkám a je důkazem, že jóga je opravdu pro každého a dá se cvičit v jakémkoli věku. Zajímavostí bude i „Yoga for Runners“, která ve spolupráci s duem Running2 vytáhne všechny cvičence na jarní běh. Nebudou chybět ani oblíbené lekce Kláry Pokorné a Adély Porubské, které patří mezi nejnavštěvovanější. Jogínky si společně pro jarní edici připravily navíc očistný rituál, který nese název Spring Ceremony. Návštěvníci se také mohou těšit na skvělé občerstvení v podání vegetariánského bistra Mikyna, kteří jsou partnerem akce Spring Yoga Day.

Více informací o projektu a přihlášku najdete zde

 O PROJEKTU YOGA & SPECIAL PLACES:

Dlouhodobá spolupráce zakladatelky Yoga Movement a jógové učitelky Kláry Pokorné přivedla obě dámy k myšlence propojit zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourat tak typické jógové předsudky a zdůraznit fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv.

Prvním jejich společným projektem byla charitativní jóga se světoznámým Dylanam Wernerem v Art&Food Zooně, při které se vybralo přes 70.000Kč pro NFDO Krtek. Druhým projektem potom byla první jóga na střeše Lucerny ve spolupráci se Střechou Lucerny, která přilákala stovky lidí během jediného dne. Třetím projektem byla Autumn Yoga Day in Grébovka, jejíž výtěžek byl věnován opět na podporu NFDO Krtek.

POMOCNÉ TLAPKY o.p.s:

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky se již od svého založení zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy pak zdarma předávají do dlouhodobého užívání tělesně postiženým, zejména těm, kteří jsou zcela nebo částečně upoutáni na invalidní vozík. Jejich pomoci se ale dočkají i lidé nevidomí, pacienti se záchvatovými onemocněními a lidé s kombinovaným onemocněním. Kromě výcviku asistenčních psů se dále Pomocné tlapky věnují výcviku vodících psů pro nevidomé a canisterapii.

 

KONTAKTNÍ OSOBA:

ADÉLA PORUBSKÁ / VŠE KOLEM SPOLUPRÁCE

Tel.: +420 777 117 299

E-mail: adela@yogamovement.cz

www.yogamovement.cz

 

KLÁRA POKORNÁ / VŠE KOLEM JÓGY

Tel.: +420 728 586 845

E-mail: klara@yogamovement.cz

 

MARKÉTA ŠPUNAROVÁ / VŠE KOLEM MÉDIÍ

Tel.: +420 734 503 932

E-mail: marketa@yogamovement.cz

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

01.03.2019 - 13:10

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám