Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues – pro koho je vhodná?

1

V hormonální jógové terapii (HJT), kterou vymyslela brazilská psycholožka Dinah Rodrigues, se kombinují techniky jógových asán (pozic) v dynamické verzi, intenzivní pranayámy (dechové techniky), tibetské techniky vedení energie, mudry (pozice prstů) a bandhy (energetické uzávěry proudění energie v těle). Pracuje komplexně s celým tělem a myslí, proto má i blahodárný vliv na psychiku.

Při cvičení jsou stimulovány žlázy s vnitřní sekrecí, největší pozornost pak zaměřuje na aktivaci vaječníků, hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek a nadledvinek, které také mají významnou roli v produkci hormonů.

Žena tak znovu dosahuje vyváženosti hormonální hladinyaktivuje celý hormonální systém a zmírní/odstraní nepříjemné doprovodné symptomy spojené s nízkou hladinou hormonů. Cvičení podpoří celkový zdravotní stav, zvýší pružnost těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Sestava cvičení trvá cca 30 minut a skládá se ze dvou částí – „zahřívací“ (cca 5 minut) a hlavní (půlhodinové). Pro nejúčinnější efekt by se měla cvičit 3–4x týdně.

Dinah Rodrigues

Dinah Rodrigues, dnes již 90letá velmi aktivní žena, je brazilskou psycholožkou, jógovou terapeutkou a autorkou konceptu konceptu hormonální jógové terapie a dvou knih s touto tematikou.

Svou metodou školí lektorky a pořádá semináře a workshopy pro veřejnost po celém světě.

„Sestavu hormonální jógy jsem vytvářela pro menopausu, pro starší ženy, které ztrácejí hormony, odvápňují se jim kosti. Ale zjistila jsem, že funguje i pro pubertu, problémy s menstruací, na nezvyklé ochlupení, polycystycké vaječníky, je zkrátka vhodná pro všechny ženy.”

Hormonální jóga – pro koho?

Pro ženy, které mají nevyrovnanou hladinu hormonů a trpí menstruačními bolestmi
a premenstruačním syndromem, mají sníženou funkci štítné žlázy, trpí syndromem karpálního tunelu.
 Pomáhá také jako podpora a příprava na početí (problém otěhotnět
z důvodu hormonální nedostatečnosti). Blahodárně působí na ženy po porodu – v šestinedělí podpoří laktaci a eliminuje psychické i emocionální výkyvy.

Pro ženy v období klimakteria řeší symptomy spojené s menopauzou.

3

Pro ženy nad 60 let, kdy znovu aktivuje tvorbu hormonů.

Hormonální jóga však může zlepšit kvalitu života i mužům. Terapie zvyšuje sexuální apetit a zkvalitňuje prožívání intimního života. Navíc vyrovnává emocionální nestabilitu a deprese.

S narůstající hladinou hormonů se také zvýší libido – hormonální jógová terapie tedy pomáhá mnoha párům ke spokojenějšímu a šťastnějšímu životu, cviky hodně pracují s pánevním dnem (pánví) a rozpohybují de facto celou páteř.

Pokud se chcete hormonální jógu naučit a cvičit ji potom doma, přihlaste se na kurz přední české lektorky HJT Šárky Simonidesové, která pořád kurzu po celé ČR.

Více na www.svethormonalnijogy.cz

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

25.06.2017 - 19:49

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám