Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Nikam na jógu

Ještě donedávna bylo naším hlavním smyslem YogaPointu a cílem vám sdílet, nabízet a inspirovat vás, do jakých studií, za jakým lektorem na jaký pobyt vyjet. Zkrátka KAM ZA JÓGOU. Praxí většiny z vás bylo vyrazit do nějakého oblíbeného místa a praktikovat ve skupině. Domácí praxi jste potom doplňovali dle potřeb a případně jste se inspirovali omezenou nabídkou videíí. Těch volně dostupných bylo jako šafránu. Lektoři se k pravidelnému natáčení dostaváli jen vzácně a přeci jen společná lekce měla vždy přednost. Při tomto čtení už všichni víme, že lidé míní a příroda mění. A tak se stalo,  že ze dne na den jsme se ocitli na své podložce doma a sami – v lepším případě.

Jóga spojuje

Jedním z poslání jógy je spojení. A právě v tento “nový” čas nás ze dne na den zaplavila vlna live stream přenosů ze studií, obýváků, chat a míst odkudkoliv, aby vaše praxe a “spojení” mohlo pokračovat. Je to nádhera vidět tolik z vás co se zapojilo a jak se snažíte podpořit i svého lektora, studio a samozřejmě svou jógovou praxi.

Je tedy na místě přeuspořádat naše sdílení a obrátit směr. Z toho nám plyne inspirace a tipy pro vás, když nemůžete NIKAM NA JÓGU.

Přinášíme vám přehled 11 tipů na několik studií a lektorů, kteří sdílí své lekce, natáčí živé přenosy a nabízí se tak pestrá paleta stylů, osobností a krásných témat, která vás provedou jógovou praxí.

11 tipů na jógu kdy nikam nemůžete

(pozn. přehled je uspořádán abecebně pro lepší orientaci.)

Máte svůj tip?

Velmi rádi seznam dále rozšíříme a budeme publikovat/sdílet právě vaši lekci, stream, tip na praxi. Stačí nám poslat do zpráv na FB, dolu do komentářů a nebo na email petra@yogapoint.cz

Akasha

Letenské studio Akasha přináší jógovou praxi prostřednictvím videíí na Vimeo. To, jakou praxi si můžete dopřát postují na FB profil studia. Aktuálně Feldenkraisova metoda  – Volné kyčle s Veronikou Švecovou.

Jóga Poděbrady

Studio v překrásných a srdečných Poděbradech přináší pravidelná videa svých lektorů a tedy i zde se nabízí pestrost. Videa jsou dostupná na youtube kanálu studia a můžete si je tedy pustit kdykoliv budete mít chuť. Vybrat si můžete: vinyasa flow Dany Beierové a Lucie Martinové, meditace Katky Voňavkové nebo jemné plynutí s Anetou Borovičkovou a další.

Jógovna

Jógovna zvolila cestu přes platformu ZOOM a nabízí tak svým příznivcům pravidelnou dávku lekcí nejrůznějších stylů. Na lekci se můžete přihlásit způsobem jak jste zvyklý a to přímo přes rezervační systém studia, kde i přehledně vidíte jaké lekce se chystají a nabízejí. Těšit se můžete na: yin jógu Páji Brožové a Anety Horváthové, bhakti jógu Šárky Konečné, spine flow Kateřina Michálková, prana flow Markéty Faustové, ranní probuzení Tereza Vilhartická a další.

Jožo Rabara

Jožo nabízí své lekce Iyengar jógy v pravidelném rozvrhu, který můžete najít na jeho FB profilu. Na jeho online lekce se můžete hlásit a nebo ho kontaktovat přímo do zpráv. Zároveň přidává inspirace sestav prostřednictvím fotek.

KarmaYoga

Karma, jógové studio v srdci Vinohrad pro vás přináší pravidelně live stream. Přehled lekcí a i uplynulých videí publikují na svém FB profilu. Videa najdete také na youtube kanálu studia. Veronika Carmanová si připravila lekce yin jógy a meditace, dále potom lekce s Petrou Plutnarovou nebo zářivá lekce s Lenkou Miou.

Moje-jóga

Stálice mezi jóga videii. Portál, kde vždy můžete využít nabídku stálých jógových videí. Moje-jóga v době nouzového stavu otevřela zdarma jóga videa všem! Stačí se přihlásit na stránkách www.moje-joga.cz a využít kód KEEP PRACTICING 2. Najdete zde lekce například: Barbory Hu, Rosibel Marquez, Tatiana Vomáčkové, Lucie Königové, Šárky Konečné, Petry Šlechtické, ale také lekce dětské jógy Hanky Luhanové a babyogy Lenky Gajdoštíkové a mnoha dalších.

Petra Pikkelová

Petra nabízí velmi jedinečný přístup. Se svou energií a zápalem vám přináší live stream lekce. Sledovat stačí Petry FB profil UrbanYoga. Často své lekce doprovází na harmonium.

Silva Nikoličová

Silva a její praxe jógy pro zdravá záda vás zejména tyto dny může hodně zachránit. Její live stream na FB profilu, stejně tak jsou zde další přidaná videa praxe.

Yogaalive

Ke sdílení videí se připojuje i studio YogaaLive, které sdílí své tipy na FB a nově na youtube kanálu. Alice Joštová zve na lekci jógy pro dobrý spánek.

Yogame

Live stream a následně videa přehledně na FB. Všechny plánované streamy najdete na profilu FB studia Yogame.  Vybrat si můžete třbea z lekcí: jóga hravě a s lehkostí s Lucií Königovou, jemná hatha s Evou Vrbovou, vinyasa s Petrou Pikkelovou, Tobiasem Lorenzem nebo Simonou Hruškovou, posilování vlastní vahou s Petrem Mutinským a další…

Yoga4Everybody

Nejen jógová videa a sestavy jsou praxe. Yoga4everybody přináší podcast s meditacemi, provede vás dechovým cvičením nebo jóga nidrou.

 

Velké díky všem, kteří sdílí a přináší lekce blíž k vám. I když nemůžeme být blízko u sebe jeden s druhým, buďme blízko sobě a dejme prostor intuici. Nechte, aby si tělo řeklo samo a osvojili jste si více vnitřní pozorování, věřili jste sobě a poradili jste si. Vy nejlépe víte, jak vám je. Toto často rádi schováváme za to, že nám někdo poradí, někdo se na nás podívá, někdo to za nás vyřeší. Teď se nebojte spolehnout na sebe!

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

29.03.2020 - 23:49

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám