TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Buti jóga a aktivace ženské energie

buti_yoga

V posledních letech se objevilo velké množství různých druhů cvičení, které čerpají ze starodávné jógové tradice. Mezi tato cvičení můžeme zařadit i buti jógu, která z jógy převzala především ásanovou praxi, přičemž na ostatní aspekty jógy už takový zřetel nebere. I přesto může být buti jóga zajímavým zpestřením vaší jógové praxe a stojí za to si ji vyzkoušet.

Co je buti jóga

Buti jóga je speciální cvičení, které je kombinací jumpingu, tribal dance, prvotních pohybů a některých prvků jógy. Čerpá především z vinyasy, ashtangy, kundalini a power jógy. Lekce nemá přesně stanovený program, a tak je každá hodina trochu jiná. Přestože cvičení používá název jóga, nejedná se úplně o klasickou hodinu jógy, spíše je jógovou praxí inspirováno. Hlubší práci s dechem, či ostatním než fyzickým aspektům jógy není pozornost příliš věnována.

Cvičení bylo vytvořeno trenérkou Bizzie Gold v roce 2012 a od doby svého vzniku se rozšířilo po celém světě. Pravidelným cvičením buti jógy se tělo formuje a zpevňuje, protože rozmanitost pohybů, které se v buti józe používají zapojují všechny vrstvy svalstva. Je to fyzicky náročnější cvičení, a proto je důležité poslouchat své tělo a jeho potřeby. Nesnažit se o to být perfektní hned na začátku, ale postupně se zlepšovat.

Buti v překladu znamená „vyléčit něco, co bylo skryto nebo drženo v tajnosti“. Cvičení buti jógy pomáhá odstranit blokace především v první a druhé čakře a posílit naši sexualitu a sebedůvěru. Pomáhá nám znovuobjevit to, co jsme v průběhu života mohli z různých důvodů zapomenout či ztratit. Buti jóga není jen o tom uvědomit si sám sebe a své tělo, ale také o pocitu podpory, sounáležitosti a jednoty s ostatními.

Pro koho je určena

Buti jóga je cvičení speciálně navržené pro ženy k posílení jejich ženské stránky. Cvičení má nejen probudit ženskou energii, ale také naučit, jak mít ráda sama sebe a své tělo. Cvičení se příliš nedoporučuje těhotným ženám, ale je možné po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Přestože je cvičení primárně vytvořeno pro ženy, lekce jsou otevřeny i mužům, kteří jsou otevřeni novým zkušenostem. Cvičení je stvořeno k oslavě ženské energie, a stejně jako ženy v sobě mají mužskou i ženskou energii, stejně tak i muži v sobě kromě energie mužské, mají i ženskou. Cvičení je tedy otevřeno komukoliv, kdo má pocit, ž potřebuje posílit svou ženskou stránku.

Proč buti jógu vyzkoušet?

Přestože se nejedná tak úplně o jógu, kterou znáte z jógových studií a cvičení je zaměřeno především na práci s naším fyzickým tělem, stojí za to si jej vyzkoušet, a to přinejmenším z několika důvodů:

  • Vyzkoušíte něco nového a neokoukaného.
  • Naučíte se mít ráda sama sebe a své tělo.
  • Možná vám buti jóga učaruje tak, že se rozhodnete ji pravidelně praktikovat.
  • Probudíte a naučíte se pracovat se svou ženskou energií.
  • Naučíte se více rozumět svému tělu a jeho potřebám.

Nesnažte se buti jógu srovnávat s jógou na kterou jste zvyklí. Přijměte ji takovou, jaká je a užívejte si každý pohyb, každé plynutí. Protože každá nová činnost nás naučí něco nového o sobě a svém těle. A jedna rada nakonec – neberte se příliš vážně a jen si užívejte účinky, které na vás cvičení má. A hlavně nezapomeňte dýchat!

 

Komentáře (0)
Nikola Cieslarová

Poprvé mi jóga vstoupila do života na dětském letním táboře, kde mě však pozdrav slunci v ranní, rosou pokryté trávě zrovna moc nezaujal.
Podruhé jsme se našly, až když jsem byla na střední škole a od té doby mě až na pár momentů provází v mém každodenním životě.
Časem jsem měla potřebu se józe věnovat více a tak se od minulého roku snažím tuto svou lásku předávat i dalším lidem.
Protože není většího štěstí než sdílet s ostatními, co sami máte rádi nejvíc.

07.10.2017 - 19:45

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu