Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógové prázdniny s Markétou Svobodovou na SicíliiPobyty s jógou

02.06. - 08.06.2024

LEKTORKA

Markéta Svobodová

K józe Markétu před mnoha lety přivedla bolavá záda ze sedavého způsobu zaměstnání. Díky jejímu praktikování dokázala tyto obtíže odstranit a nalezla tak cestu k příjemnému protažení těla a skvělému doplňku k dalším sportům. Jóga ji několikrát pomohla překonat těžké životní situace, učí ji stát na vlastních nohou, učí ji vnímavosti k vlastnímu tělu i k okolí. V roce 2010 jsem se Markéta stala aktivním učitelem jógy. V roce 2015 dokončila pod vedením italských učitelů Gabrielly Guibilaro a Davida Meloniho studium Iyengar jógy a je certifikovaným učitelem Introductory I, II. Iyengar jóga, kterou praktikuje, vychází z Hatha jógy a zaměřuje se na strukturální nastavení fyzického těla postupnou stavbou asány (pozice). Tato metoda je považována a lety ověřena jako mocný nástroj jak čelit stresu moderního života.

MÍSTO

Floripa Yoga & Kitesurf House

Floripa je místo, které si zamilujete, kde načerpáte energii, pozitivní náladu, novou inspiraci a možná poznáte i nové přátelé. Celý areál se nachází jen pár kroků od pláže s modrou vlajkou a skládá se ze 3 domů obklopených krásnou zahradou, plný malebných relaxačních zákoutí, houpacích sítí, citrusovníků a granátových jablek. Pokoje jsou převážně 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou. Celý prostor vznikl a vyrostl z nadšení a lásky ke sportu, z filosofie sdílení, z nadšení pro naplnění života pravdivou podstatou a z vášně dělat věci, které daným lidem dávají smysl, a které celý produkční tým baví. V ceně pobytu je snídaně a večeře formou bufetu připravovaná převážně z lokálních surovin italským šéfkuchařem Francescem. 

Nově Floripa rozšířila prostor o Zuma Bistrot, krásné místo přímo na pláži, kde si můžete vychotnat oběd, malý snack nebo lahodný drink a kávu. Čerstvě vařená jídla, veganské mísy, domácí sicilská foccacia nebo místní specialita – čerstvé těstoviny se slavnými rajčaty Pachino, cibulí a ricotta salata. Tajnou přísadou místního šéfkuchaře je láska ke všemu zdravému a obrovská vášen k dobrému jídlu 🙂

Floripa má i skvělé recenze na TripAdvisor:

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g1028657-d2423760-Reviews-Floripa_Yoga_Kitesurf_House-Ispica_Province_of_Ragusa_Sicily.html#REVIEWS

Pláž je písečná, rozlehlá, s pozvolným přístupem do moře. Místo je ideální ke koupání. Záleží vždy na období a konkrétním počasí, jak je moře klidné nebo naopak jsou větší vlny. Obvyklé je, že dopoledne je moře klidnější, odpoledne může foukat a přijdou vlny. Proto je to i oblíbené místo, kde se provozuje kitesurfing. Sicílie je ostrov s 300 slunečnými dny v roce.

Průměrné červnové teploty se pohybují okolo 28 °C, déšť je velmi výjimečný na celém ostrově.

Lektorka Markéta přesně zapadá do prostoru typu Floripa. Markéta není čistě jógový asketa, ale úžasná, věčně pozitivní, inspirativní jogínka žijící v radosti ze života, v otevřenosti, v touze neustále se učit a zlepšovat, ale zároveň se nebrání plně si užít i pravé italské pohostinnosti 🙂

PROGRAM

Během pobytu si budete vychutnávat ranní a večerní jógové lekce pod vedením zkušené a oblíbené Iyengar lektorky Markéty Svobodové. Pro skupinku k dispozici jógová shala vybavená veškerými jógovými pomůckami. Ranní lekce budou zhruba v čase 08.00 – 10.00 h, večerní 18.00 – 19.30 h. Pobyt je určený pro všechny, od úplných začátečníků až po pokročilé jogíny.

CENA | 25 700 Kč

 • 6 nocí ubytování ve 2-3lůžkových pokojích s vlastní koupelnou
 • 2 jógové lekce denně (120 a 90 min)
 • snídani a večeři formou bufetu připravenou italským šéfkuchařem Francescem
 • jógová shala vybavená komplet pomůckami vč. jógových podložek
 • kola k zapůjčení
 • lehátka a slunečníky na pláži
 • organizaci a zajištění CK
 • koordinaci a zajištění letenky a transferu na vyžádání
 • v ceně není obsažena cena letenky, transferu a cestovní pojištění osoby
 • v případě výrazné změny kurzu si vyhrazujeme právo na lehkou úpravu ceny pobytu
 • v případě, že jedete 1 osoba sólo a ve skupině nebude nikdo, s kým budete moci sdílet pokoj, je potřeba doplatit příplatek za samostatný pokoj

LETENKY

Na Sicilii jsou k dispozici přímé lety z Prahy (PRG). Resortu nejbližší letiště je Catania (CTA). Přímé lety Praha – Catania zajišťují z Prahy hlavně letecká společnosti Ryanair, WizzAir a SmartWings. Let trvá cca 2 h.
S blížícím se časem akce se ceny letenek zvedají.
Momentálně cenově nejvýhodněji vycházejí lety se společností Ryanair.

Původně nejvýhodnější let s WizzAir v termínu pobytu:
W46534 0206 PRG CTA 0900 1125
W46533 0806 CTA PRG 0600 0825

Zpáteční letenku s WizzAir (Praha – Catania) lze koupit za levnější cenu bez odbaveného zavazadla (nic nepotřebujete, plavky a pár hadříků, jógové pomůcky jsou na místě k dispozici :). Zavazadlo na palubu je povoleno v rozměru 40x30x20 cm, do 10 kg umístěné pod sedadlo + lze dokoupit plus jedno další neodbavované zavazadlo na palubu (malý kufr 55x40x23 cm, také do 10 kg). Nebo je varianta zpáteční letenka s WizzAir s odbavený zavazadlem do 20 kg. Dle každého preferencí.

Po zakoupení vlastní letenky dejte prosím CK zprávu, jakým letem poletíte a zda máte zájem o transfer z letiště na místo pobytu a zpět. Informace o Vašem letu prosím CK zašlete i když si pobyt budete prodlužovat a poletíte v jiné dny.

TRANSFER

Skupinový nebo individuální transfer na vyžádání v CK.
Standardní auto pro 1 – 4 osoby: cca 90 euro. Minivan pro 4 – 8 osob: cca 150 euro.
Příplatek 20 euro za vyzvedávání/odvoz mezi 22.30 a 7.00 h.
Ceny se pro rok 2024 se mohou lehce měnit.
Transfer trvá cca 1,15 h.

STORNO PODMÍNKY

Rezervaci je nutné závazně potvrdit zaplacením zálohy 10000 Kč. Záloha je splatná do týdne po provedení objednávky. Storno pobytu 60 a více dní před začátkem akce je ve výši 20 % ceny. Storno pobytu 59 – 0 dní před začátkem akce je ve výši 100 % ceny.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ A DALŠÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění a další připojištění nejsou v ceně zájezdu, můžete si sjednat jednoduše online zde:
https://cestovko.app.slavia-pojistovna.cz/cesta/zakladni-udaje

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se instruktor z vážných důvodů nemůže dané akce zúčastnit.

Další informace

Studio:CK Ommm
Instruktoři:
 • Markéta Svobodová
Podmínky rezervace:Rezervaci je nutné závazně potvrdit zaplacením zálohy 10000 Kč. Záloha je splatná do týdne po provedení objednávky. Storno pobytu 60 a více dní před začátkem akce je ve výši 20 % ceny. Storno pobytu 59 – 0 dní před začátkem akce je ve výši 100 % ceny. 
25 700 
Zpět na vyhledávání

Během pobytu si budete vychutnávat ranní a večerní jógové lekce pod vedením zkušené a oblíbené Iyengar lektorky Markéty Svobodové. Pro skupinku k dispozici jógová shala vybavená veškerými jógovými pomůckami. Ranní lekce budou zhruba v čase 08.00 – 10.00 h, večerní 18.00 – 19.30 h. Pobyt je určený pro všechny, od úplných začátečníků až po pokročilé jogíny.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám