Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ananda jóga

Ananda jóga (též Ananda Yoga), která se vyučuje v ašramech Ananda je tradiční jógový systém pro revitalizaci a harmonizace těla, mysli a duše pomocí jógových pozic (ásan), energetizačních cvičení, dechových technik (pranajáma), afirmací, relaxace, koncentrace a meditace. Vychází z učení Paramahansa Jóganandy a jeho žáka Swami Krijanandy.

Cvičení Ananda jógy se zaměřuje kromě fyzického protažení a zvětšení fyzické kondice a zdatnosti také na vnímání a procítění jemných energií, které se během cvičení aktivují a uvolňují. Uvědomění energií se dociluje vědomým prodýcháváním v každé pozice a v pauzách mezi pozicemi.

V Ananda józe se učíme pracovat na všech úrovních našeho bytí (fyzické, energetické, citové, mentální a duševní části), tak abychom pocítili štěstí a klid mysli nejen během jógové praxe, ale i během každodenního života.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

16.02.2010 - 12:04

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám