Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Představení jógové pozice – Supta badha kónásana aneb motýlek vleže

image (2)

Odpočinkovou až restorativní variantou pozice motýlka je supta badha kónásana, tedy pozice motýlka vleže nebo také pozice blaženosti. Protahuje vnitřní stranu stehen a otvírá kyčle, zmírňuje různé trávící obtíže a podporuje plodnost, protože prokrvuje celou pánevní oblast.

Je zvlášť příjemná pro ženy v období menstruace.

V leže na zádech spojte chodidla k sobě a přisuňte blízko k hýždím, kolena nechte volně spatnout do stran.

Pro lepší pohodlí můžete chodidla svázat páskem, aby zůstala v požadované poloze a aby zůstalo zachované příjemné protažení v oblasti kříže. Pásek spojte do velkého kruhu, ovažte do smyčky kolem spojených chodidel a veďte mezi koleny vzhůru okolo beder. Zjistíte-li, že můžete spojená chodidla přitáhnout ještě blíž k hýždím, pásek utáhněte.

Pokud chcete, podložte si záda a hlavu složenou dekou nebo jógovým válcem. Hlavu si můžete vypodložit ještě navíc polštářkem tak, aby byla výš než srdce. Pánev zůstává ležet na zemi.

image (1)

Paže nechte volně ležet podél těla dlaněmi vzhůru, zavřete oči a vnímejte jen svůj plynulý dech.

Zkuste vědomě uvolnit napětí v kyčlích a zcela uvolněte břicho tak, aby se jen zlehka pohupovalo v rytmu vašeho dechu. Nechte kolena klesat svou vahou a vlivem přitažlivosti dolů k zemi.

Zůstaňte v pozici alespoň 5 – 10 minut.

 

Komentáře (0)
Lucie Martinová

K józe jsem se dostala poměrně nedávno, v období těhotenství, kdy jsem navštěvovala lekce gravid jógy. Po narození syna jsem začala cvičit a zajímat se o jógu více a více, až se postupně stala součástí mého života...Mou osobní praxí je Aštanga jóga, které se intenzivně věnuji teprve druhým rokem. Tento směr mi přináší vše, co potřebuji...zklidnění, protažení, sílu, koncentraci. Ve svých lekcích kombinuji důraz na správné dýchání a pohyb v pozicích tak, aby docházelo k postupnému získávání síly i flexibility nejenom těla, ale i mysli. Jsem přesvědčena, že pružnost musí být doplněna silou a síla zase pružností tak, aby nám přinášely užitek. Za důležité považuji respektování rozdílů mezi lidmi, jejich možnostmi, ale i mezi možnostmi jednoho těla každý den. Jóga mě učí hlouběji vnímat a poznávat své tělo a objevovat nové dymenze bytí. Aštanga jógu v současné době studuji u mého učitele Ládi Pokorného. Mám ale ráda kontrast protikladů a věřím, že vše může dobře fungovat jen tehdy, pokud jsou yang a yin energie v rovnováze. Proto se vedle dynamické Aštanga jógy věnuji i klidnější a meditativní yin józe, kterou studuji u Sebastiana Pucelle a Murielle Burellier. Z českých lektorů jsou mi inspirací kromě Láďi Pokorného i Petra Vonšovská, Vašek Krejčík, Dana Beierová, Jaruška Sedláčková nebo Lucie Königová. Také jsem měla možnost učit se od Manju Joise, Maxe Stroma, Nancy Gilgof, Bobbi Misti, Olivie Crooks nebo Jammese Higginse.

29.07.2015 - 16:51

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám