Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga na cestách

Jóga na cestách

Jóga na cestách

Pokud jste zvyklí praktikovat jógu každý den, možná to také znáte…Kamkoli přijedete, první, čím se zabýváte, je otázka „A kde bude podložka?“ 🙂

Jsme docela cestovatelská rodina. Moc rádi poznáváme nová místa. Když si balíme na dovolenou, nebo jen na prodloužený víkend, se stejnou samozřejmostí jako kartáček na zuby si balíme i cestovní jógamatku. Praktikujeme s manželem oba, ale abychom netahali dvě, bereme jen jednu, na které se přes den vystřídáme. Já jsem ranní ptáče a manžel rád cvičí v pozdním dopoledni.

Jakmile otevřu dveře od hotelového pokoje, můj první pohled míří na to, jestli se tam pohodlně vejde podložka. V teplých krajínách je úplně nejlepší, když má pokoj terasu…není nic krásnějšího než cvičit ve vlahém ránu za východu slunce! A pokud si po šavásaně mohu dopřát osvěžení v mořských vlnách, je to už malé samadhí. 🙂

Ani nedostatek prostoru v pokoji ale nevadí. Spousta hotelů má různé konferenční místnosti, které jsou v brzkých ranních hodinách volné, a které lze využít jako soukromou yoga shalu. Navíc tak neruším spícího syna a manžela…Jednou jsem praktikovala také v místnosti, která sloužila jako dětský koutek…A bylo to báječné! Prostě místo se vždycky najde. A v tom je jóga krásná…nepotřebujete k ní nic! Jen sebe a kousek místa 🙂 !

Jóga na cestách

Jóga na cestách

 

 

Komentáře (0)
Lucie Martinová

K józe jsem se dostala poměrně nedávno, v období těhotenství, kdy jsem navštěvovala lekce gravid jógy. Po narození syna jsem začala cvičit a zajímat se o jógu více a více, až se postupně stala součástí mého života...Mou osobní praxí je Aštanga jóga, které se intenzivně věnuji teprve druhým rokem. Tento směr mi přináší vše, co potřebuji...zklidnění, protažení, sílu, koncentraci. Ve svých lekcích kombinuji důraz na správné dýchání a pohyb v pozicích tak, aby docházelo k postupnému získávání síly i flexibility nejenom těla, ale i mysli. Jsem přesvědčena, že pružnost musí být doplněna silou a síla zase pružností tak, aby nám přinášely užitek. Za důležité považuji respektování rozdílů mezi lidmi, jejich možnostmi, ale i mezi možnostmi jednoho těla každý den. Jóga mě učí hlouběji vnímat a poznávat své tělo a objevovat nové dymenze bytí. Aštanga jógu v současné době studuji u mého učitele Ládi Pokorného. Mám ale ráda kontrast protikladů a věřím, že vše může dobře fungovat jen tehdy, pokud jsou yang a yin energie v rovnováze. Proto se vedle dynamické Aštanga jógy věnuji i klidnější a meditativní yin józe, kterou studuji u Sebastiana Pucelle a Murielle Burellier. Z českých lektorů jsou mi inspirací kromě Láďi Pokorného i Petra Vonšovská, Vašek Krejčík, Dana Beierová, Jaruška Sedláčková nebo Lucie Königová. Také jsem měla možnost učit se od Manju Joise, Maxe Stroma, Nancy Gilgof, Bobbi Misti, Olivie Crooks nebo Jammese Higginse.

26.03.2015 - 07:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám