Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Víte, kdo jste?

Většina lidí vynakládá obrovské úsilí na hledání a získávání vnějších věcí, ale o sobě vědí málo.

Meditace dává jasné duchovní porozumění sebe sama, pomáhá objevit a použít pozitivní vlastnosti skryté v nás. Na toto téma se v Praze v jarních měsících uskutečnily hned dvě přednášky.

Světová duchovní organizace Brahma Kumaris ve spolupráci s Českou akademií jógy a agenturou Isadora pozvala do Prahy Radža jogíny.

Prvními přednášejícími byli manželé Thor Barddal a Sigrun Olsen Barddal z Islandu. O své duchovní cestě hovořili s osvěžující jednoduchostí a autenticitou, vycházející z jejich životních zkušeností. Bylo krásné poslouchat rozdílnost „Cesty“ ženy a muže. O měsíc později do Prahy zavítal Dr. Salman Ahmad, PhD, na rozdíl od předcházejících, velice extrovertní bytost. Dr. Ahmad se zabývá výukou a výzkumem v oblasti psychologie osobnosti. K hlavním oblastem jeho zájmu patří naše identita, meditativně introspektivní metody, zvládání stresu a řešení konfliktu. Radža jogu v podání Brahma Kumaris úspěšně využívá ve své poradenské a výukové činnosti.

Ač se jednalo o stejné téma, pokaždé jsem si odnášela jiné poznatky. Krátké meditace zažité na místě, byly pro mne vždy velkým zdrojem klidu, radosti a vyrovnanosti. Velice se těším na otevření meditačního centra Brahma Kumaris v Praze.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

01.08.2009 - 12:59

, ,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu