Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ano, zbláznila jsem se…přijímám energii Bohyně Kálí!

Je časné ráno a já vstávám do dnešního dne jinak. Dnešek bude plný rituálů. Klid a jemnost ranních hodin a probouzejícího se dne mne vždy uklidňuje, pociťuji úctu k energiím příchozího dne a všeho co mají přinést.

První můj krok směřuje k rituálu vody a smytí nečistot minulého. Celé své tělo myji a čistím. Snad smyji mnoho ze starého a vystavím se tak pročištěná novému. Ne, byla bych bláhová domnívat se, že energie lze čistit tak jednoduše…

Nejím, jen se trošku napiji vody…netoužím být zmatená jídlem.

Konečně mohu vyjet naproti svému rozhodnutí. V autě si pouštím mantry a síla mého zaslíbení Kálí stoupá. Vím, že to bude bolet, každý mi to řekl, ale copak přijetí něčeho pro něco se může obejít jen tak – bez silnějších pocitů…?

Vždy mě uchvacovala tantrická sadhána využívající archaické kosmofyziologie, a dalších prostředků ke zvýšení či obdržení silnější energie. Veškeré tantrické rituály předpokládají mystickou zkušenost, zbožštění, posvícení člověka asketickými a duchovními technikami, využívají symboly, obrazce, bohy, tělesa atd.

Hatha joga a tantra předvádějí tělo za samou podstatu tohoto světa-jelikož ho přetváří do mystických těl prožitků, zvukových-mantry, architektonické-jantry, askeze-bandhy, mysticko-fylosofické, kosmologické-vše je spojeno s čakramy.  Toto vše se musí uskutečnit jogickou zkušeností-transformací jevů těla.

Vítám se s kamarádem Kevinem, dvoumetrovým chlapem s foťákem – vypadá obyčejně. Šaty má tolik let stejné, nebo alespoň podobné – těmito atributy se nezajímá. Kdyby nebyl tak vysoký a mohutný, přehlídnete ho. Je spolumajitelem tetovacího studia. Výtvarník, dokumentární fotograf, jehož rituálem je vše podstatné zachytit. Dvacet let nekonzumuje živočišnou energii, nepije alkohol, nekouří. Věnuje se léčitelství.

Usedám a jsem připravená. Zaujímám meditační tetovací polohu, síla tlukotu mého srdce je silná. Zklidňuji mysl a uvolňuji se abych vnímala celkový prožitek, který si chci uchovat. Zavírám oči a odříkávám poslední mantru před zasvěcením. Je věnovaná bohyni Kálí. Om Krím Krím Maha Kálí.Hluboce ponořená do svého hledání slyším zvuk. Né, není to mystický zvuk NÁDÁ co spojuje aspiranta s vesmírem, ale prochází stejně…celou mou bytostí.

Tetovací stroj s jehlou se mi pomalu vrývá pod kůži. Nic mne nebolí. Proč, když vnímám každý den tolik bolestí celého světa. Čekám na své slzy, ale tvář je suchá. Pravidlo slz je, že se musí kutálet. Ty mé stékají dovnitř, do bodu pod srdcem – Hridájá. Často pláču, skoro každý den. Je tolik bolesti kolem, co vnímám a proto jsem zde, abych požádala o pomoc. O podporu energie. O svůj vlastní energetizátor-jantru bohyně Kálí.

V sanskrtu slovo kala znamená – smrt a současně čas. V této době je vše svázáno časem. Hmota však pouze mění svou formu. Smrt je tudíž pouhou transformací. Kálí je bohyní této transformace, která je nutná pro obnovu této energie-životní síly kundalíní a duchovního růstu. Ve své podobě poráží ignoranty spojené s hrubou silou svého ega, démonické síly falešné závislosti a lpění na nepodstatném a pomíjivém. Láska a nejsilnější forma intuice Kálí tento strach odstraňuje a otevírá dveře poznání-mahavidjá-věčnosti.

Děkuji Karolínce, mé přítelkyni, že mi půjčila Kevina na krásné tři hodiny, které jsme strávili v rozhovoru o nenásilí, lásce, přijetí a pochopení. Děkuji, že jsou ještě podobní muži, kteří jsou tak jemní a čistí, kteří chtějí žít v symbióze, nikoliv v násilí se světem skrze ovládání.

Utichl zvuk NÁDÁ…děkuji za věčnou propojenost a možnost čerpání ze zdroje skrze jantru KÁLÍ.

Hari OM Andreajoga

Komentáře (0)
Andrea Smekalova

10.05.2010 - 12:01

Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám