Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Buti jóga a aktivace ženské energie

buti_yoga

V posledních letech se objevilo velké množství různých druhů cvičení, které čerpají ze starodávné jógové tradice. Mezi tato cvičení můžeme zařadit i buti jógu, která z jógy převzala především ásanovou praxi, přičemž na ostatní aspekty jógy už takový zřetel nebere. I přesto může být buti jóga zajímavým zpestřením vaší jógové praxe a stojí za to si ji vyzkoušet.

Co je buti jóga

Buti jóga je speciální cvičení, které je kombinací jumpingu, tribal dance, prvotních pohybů a některých prvků jógy. Čerpá především z vinyasy, ashtangy, kundalini a power jógy. Lekce nemá přesně stanovený program, a tak je každá hodina trochu jiná. Přestože cvičení používá název jóga, nejedná se úplně o klasickou hodinu jógy, spíše je jógovou praxí inspirováno. Hlubší práci s dechem, či ostatním než fyzickým aspektům jógy není pozornost příliš věnována.

Cvičení bylo vytvořeno trenérkou Bizzie Gold v roce 2012 a od doby svého vzniku se rozšířilo po celém světě. Pravidelným cvičením buti jógy se tělo formuje a zpevňuje, protože rozmanitost pohybů, které se v buti józe používají zapojují všechny vrstvy svalstva. Je to fyzicky náročnější cvičení, a proto je důležité poslouchat své tělo a jeho potřeby. Nesnažit se o to být perfektní hned na začátku, ale postupně se zlepšovat.

Buti v překladu znamená „vyléčit něco, co bylo skryto nebo drženo v tajnosti“. Cvičení buti jógy pomáhá odstranit blokace především v první a druhé čakře a posílit naši sexualitu a sebedůvěru. Pomáhá nám znovuobjevit to, co jsme v průběhu života mohli z různých důvodů zapomenout či ztratit. Buti jóga není jen o tom uvědomit si sám sebe a své tělo, ale také o pocitu podpory, sounáležitosti a jednoty s ostatními.

Pro koho je určena

Buti jóga je cvičení speciálně navržené pro ženy k posílení jejich ženské stránky. Cvičení má nejen probudit ženskou energii, ale také naučit, jak mít ráda sama sebe a své tělo. Cvičení se příliš nedoporučuje těhotným ženám, ale je možné po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Přestože je cvičení primárně vytvořeno pro ženy, lekce jsou otevřeny i mužům, kteří jsou otevřeni novým zkušenostem. Cvičení je stvořeno k oslavě ženské energie, a stejně jako ženy v sobě mají mužskou i ženskou energii, stejně tak i muži v sobě kromě energie mužské, mají i ženskou. Cvičení je tedy otevřeno komukoliv, kdo má pocit, ž potřebuje posílit svou ženskou stránku.

Proč buti jógu vyzkoušet?

Přestože se nejedná tak úplně o jógu, kterou znáte z jógových studií a cvičení je zaměřeno především na práci s naším fyzickým tělem, stojí za to si jej vyzkoušet, a to přinejmenším z několika důvodů:

  • Vyzkoušíte něco nového a neokoukaného.
  • Naučíte se mít ráda sama sebe a své tělo.
  • Možná vám buti jóga učaruje tak, že se rozhodnete ji pravidelně praktikovat.
  • Probudíte a naučíte se pracovat se svou ženskou energií.
  • Naučíte se více rozumět svému tělu a jeho potřebám.

Nesnažte se buti jógu srovnávat s jógou na kterou jste zvyklí. Přijměte ji takovou, jaká je a užívejte si každý pohyb, každé plynutí. Protože každá nová činnost nás naučí něco nového o sobě a svém těle. A jedna rada nakonec – neberte se příliš vážně a jen si užívejte účinky, které na vás cvičení má. A hlavně nezapomeňte dýchat!

 

Komentáře (0)
Nikola Cieslarová

Poprvé mi jóga vstoupila do života na dětském letním táboře, kde mě však pozdrav slunci v ranní, rosou pokryté trávě zrovna moc nezaujal.
Podruhé jsme se našly, až když jsem byla na střední škole a od té doby mě až na pár momentů provází v mém každodenním životě.
Časem jsem měla potřebu se józe věnovat více a tak se od minulého roku snažím tuto svou lásku předávat i dalším lidem.
Protože není většího štěstí než sdílet s ostatními, co sami máte rádi nejvíc.

07.10.2017 - 19:45

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám