jan honzik 720
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga na Pražském hradě

Pražský hrad

Pražský hrad

Poněkud nečekaná zpráva přišla dnes z Pražského hradu. Prezident Miloš Zeman přikývl na doporučení Martina Holcáta, šéfa konzilia prezidentových lékařů, a rozhodl se upevnit své zdraví pravidelným cvičením jógy.

Český prezident se tak zařadil mezi politiky, jako je například premiér Indie Nárendra Módí a osobnosti showbyznysu, mezi které patří Sting, Madonna, Emma Watson nebo Jennifer Aniston.
Podle slov prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka to symbolizuje i změnu Hradního paradigmatu a můžeme se těšit na posun od politiky rozdělování na politiku spojování.

Panu prezidentovi nejvíce konvenovala kundalini jóga, ale po konzultacích s poradci ruského premiéra Putina bylo rozhodnuto o vytvoření nového jógového stylu pro pana prezidenta Zemana. Na Pražském hradě se tedy každý den při svítání cvičí Zeman jóga, styl, který jeden z českých předních jógových učitelů charakterizuje jako: „unikátní spojení filosofie východu od Moskvy až po Peking, se zaměřením na rozvoj nadpřirozených schopností, jež staré texty zvou siddhis“.

Po složitých jednáních s arcibiskupstvím bylo rovněž zajištěno svolávání na lekce odbíjením Zikmunda, největšího ze zvonů katedrály sv. Víta, Vojtěcha a Václava.

Podle informací z blízkého okolí pana prezidenta probíhají lekce ve Španělském sále, původní umístění ve Vladislavském sále nevyhovovalo kvůli nízkým teplotám během zimních měsíců. Náklady na přestavbu sálu určitě nepřesáhly 20 miliónů korun a byly plně hrazeny soukromým dárcem, který si nepřál být jmenován.

Podle našich informací z pražského jógového podsvětí se chystá i spuštění internetové prezentace nového jógového stylu, s možností učitelských tréninků v tzv. „turbo“ režimu a vypsání kurzů pro všechny, kteří netráví čas v pražských kavárnách a v jejichž ceně bude i prohlídka prezidentovy pracovny a skok do Jeleního příkopu.

My se nejvíce těšíme na chystané online kurzy a e-shop. Doména http://www.zemanjoga.cz/ je však zatím nedostupná.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

01.04.2015 - 06:17

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu