jan honzik 720
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jak se vyhnout novoroční kocovině

oslava

Oslavy nového roku jsou v našem kulturním prostředí spojeny zejména s bujným veselím a popíjením alkoholu. Ač některé vědecké studie popíjení menšího množství alkoholických nápojů považují za zdraví prospěné, tak zde více než jinde platí pořekadlo „všeho s mírou“.

Pokud už se rozhodnete slavit tímto způsobem, nabízíme vám několik jednoduchým tipů, jak pečovat o své tělo a tím  si večer i následující den zpříjemnit.

1/ Hydratace – alkohol dehydruje tělo a proto prokládejte každou sklenku alkoholu sklenkou vody a druhý den vypijte větší než obvyklé množství vody, do sklenice si můžete přidat špetku soli a citronovou šťávu

2/ Kvalitně před, během a po oslavě jezte, s přiměřeně plným žaludkem docílíte toho, že se bude alkohol vstřebávat pomaleji. Vyvarujte se kofeinu a tzv. junk food.

3/ Pokud plánujete pít tvrdý alkohol, pak volte kvalitní a pokuste se ho nemíchat s přísadami obsahujícími cukr. A vůbec ho raději příliš nemíchejte.

4/ Ráno si dejte vitamín B a pokud vám to situace dovolí, zacvičte si krátce a intenzivně tak, abyste se zpotili. Docílíte tím rychlejšího vylučování toxinů a vyplavení endorfinů pro lepší náladu. Dobrou volbou je rovněž plavání, které v případě kocoviny téměř dokáže zázraky.

Přejeme vám zdravý a svěží vstup do nového roku.

 

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

15.01.2015 - 11:36

,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu