Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Barcelona Yoga Conference – 1. kapitola

Barcelona 2

Deník psaný po návratu ze “služební cesty“. Jeden týden v Barceloně a okolí. Jedna jogová konference. Jeden den u moře, jeden den ve městě a jednotlivé postřehy z cesty. Jak to vypadá na BYC? Kde se bere inspirace? Co se jí a pije? Koho jsem potkala?

Když jsem si loni (2013) s křížkem po funuse prohlížela web Barcelona Yoga Conference, slíbila jsem si, že se tam, dá-li vesmír, pojedu příští rok podívat. Kvůli sobě, protože ráda trávím čas jogou, protože stále hledám učitele, kterým bych ráda naslouchala a učila se od nich. Bez omezení na jednu osobnost, jeden směr, jedno dogma. Kdysi jsem kdesi četla, že dokud neuděláte rozhodnutí, je všechno možné. Hledám inspiraci, motivaci, radost a zábavu.

Zároveň mě festival zajímá z hlediska festivalové organizace a nabízení jogového učení velkému množství lidí v podstatě komerční cestou. Jak to funguje a jaké to je tam být a vnímat? Umění spojit tiché a neprodejné učení se uvnitř s hlučným a podbízivým světem venku je individuální dovednost. Umění nadchnout a zaujmout lidi je předpokládaná schpnost organizátorů a prezentérů.

Barcelona 1

Dva roky pomáhám Martině Procházkové s organizací Prague Spirit Festivalu, proto hledám inspiraci evropskými festivaly, abychom viděli, co se dá zlepšit a jak přitáhnout davy jogichtivých jogínů. Když píšu davy, myslím tím dostatek lidí, aby se pokryly náklady a zadýchaly chladné sály Novoměstké radnice.

Než jsem si na jaře letošního roku (2014) koupila festival pass na 3 dny do Barcelony, zažádala jsem si o stipendium. Byla to možnost pro všechny a znamenalo to jen popsat, proč chci jet. Dostala jsem poloviční a měla jsem radost. Španělsko proto byla ideální destinace. Učím se jejich jazyk. Tři roky si po večerech (v poslední době častěji až těsně před hodinou) dělám úkoly na kurzy v Cervantesu a přesto mluvím jako Massa Bob. Zlepšit to může jen praxe. V neposlední řadě je ve Španělsku moře a u něj je mi dobře.

Barcelona 3

K moři jsem zamířila hned po příletu. Jela jsem do Blanes – necelé dvě hodiny cesty z Barcelony vlakem podél pobřeží. Cesta sama byla cíl a já nemohla věřit, že si někdo, kdo měl to štěstí chytit místo u okna, čte a vůbec se fascinovaně ani excitovaně nedívá na vlny a modré z moře, na písečné pláže, na vlek na wakeboarding a na lidi letící mezi racky na kitech nad vlnami.

Vtěsnala jsem do jednoho dne týdenní dovolenou s Čedokem. Po ranní praxi jsem dvakrát doplavala k bójce, vypila sangrii plnou melounu v plážovém baru, šnorchlovala v plaveckých brýlích bez šnorchlu, lehce se opálila a večer si dala paellu z velké pánve. Tím jsme uzavřela kapitolu plážová povalečka a vydala se po pobřeží zpátky do města na kolej.

Fotografie: archiv autorky (Tatiana Vomáčková)
a poděkování také patří:
Wari Om
Patricia Torales
Meg Evans

Komentáře (0)
Tatiana Vomáčková
Tatiana Vomáčková

Mé tělo i duše našly zalíbení v józe, protože mi umožňuje poznávat se, uvědomovat si, co cítím a učí mě trpělivosti, pokoře a naslouchání.
Vedu lekce vycházející z Ashtangové tradice a přidávám k ásánám slova, hudbu a prvky thajské jogové masáže.
Věřím, že když člověk opravdu chce, dokáže cokoli, zejména, když přemýšlí do hloubky a míří vysoko.
Píšu, protože neumím zpívat ani malovat, ale mám potřebu provětrat své nálady a nápady ven z těla.

01.08.2014 - 11:59

, ,

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu