Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jak se nebát první lekce jógy

prvni-lekce-jogy

Stydím se za své tělo, nemůžu tam jít.. Nerozumím všem těm názvům, nebudu vůbec vědět, co mám dělat.. Nezvládnu takovou fyzickou zátěž.. Každý z nás se už setkal s takovou výmluvou, ať už u sebe, svých známých nebo svých potencionálních učenců.

Jak se tedy přestat bát první lekce jógy? Je to jednoduché, stačí pochopit pár principů, na kterých je jóga postavena. Pak z vás spadne počáteční strach a nic nebude bránit tomu, abyste se naladili na tu správnou vlnu.

Jsme tolerantní

První a nejdůležitější bod. Nemusíte se bát první lekce jógy, protože si jsme všichni vědomi toho, že každý musí nějak začít. Ostatní cvičící se během celé lekce soustředí jen na své tělo a svého ducha, takže vás určitě nebude nikdo po oku sledovat a za zády se vám smát.

Začátečnické lekce

Pokud vyhledáte lekce pro začátečníky, pak se vám nemůže stát, že něčemu nebudete rozumět. Lektoři vše vysvětlí, pěkně polopatě doslova poví, kam s rukama a nohama. A jestli se nechystáte vyloženě na začátečnickou lekci a máte strach, že lektor bude mluvit tou “cizí řečí”, pak se za ním nebojte před lekcí stavit. Řekněte mu o tom, že začínáte a on na vás určitě vezme ohled. Většinu lekcí je možné uzpůsobit více úrovním.

Podložka a tak dále

Studia jsou vybavena erárními podložkami a vybavením. Mnoho pokročilých cvičenců si už nosí své pomůcky, podložku, ručník, deku.. Není to tím, že by museli, ale je to jejich posvátné místo, na kterém se dokáží správně naladit a soustředit se na ásany a relaxaci. Je možné, že jako začátečník podložku ještě nevlastníte, a není to chyba. Je prostě a jenom o jógu. Bylo by vhodné se předem informovat, zda jsou ve studiu nějaké podložky k dispozici, ale jde jen o formalitu.

Co můžu čekat

Můžete čekat relaxaci, uvolnění, usměrnění toku energie tělem, kvalitní protažení. Čekejte pocit štěstí, produktivitu a motivaci během celého dne. Čekejte také pár kapek potu (i při klidnějších lekcích). Jóga není jen fyzické cvičení. Je to především cvičení ducha. Šrí Kršna říká, že jóga je obratnost v jednání. Jóga je vývoj, učení. Čekejte souznění těla a duše, nové poznatky a přátele.

 

Komentáře (0)
Eva Ďoubalová

Jsem studentka tělesné výchovy a sportu na VŠ, jógový samouk, kondiční trenérka a sportovní masérka. Vyrůstala jsem v přírodě, takže pohyb a co nejpřirozenější životní styl a stravování miluji již od mala. Vše, čím se zabývám, dělám s láskou.
... a pokud to bude v mých silách, ráda vám s čímkoliv poradím. :)

06.12.2017 - 10:22

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám