Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Mantra Pro hezký vztah k matce

Mantra – DŽAJA DŽAJA DÉVÍ MATA NAMAHÁ

Účel: Uctít bohyni, která je zdrojem veškerého života. Doslovně to znamená „Bohyně Matko, budiž pozdravena.”

Mytologie: Na počátku se velká Bohyně milovala se svým pánem a z jejich extatického spojení počala a porodila celý vesmír, včetně hřmících hvězd, rotujících planet a obíhajících měsíců. “Devo, miláčku”, řekla, stvořila “jsem vesmír a život v nesčetných formách.” A potom se usmála, protože byla spokojená.

Komentář: Před 35 000 lety, kdy země začala vychládat a na pólech se začaly utvářet ledové kry, byli naši předkové vedeni šamany a knězi, kteří je učili o mystériích Matky Bohyně. Matka Bohyně byla uctívána všemi skupinami indoevropské kultury po celá tisíciletí, než vznikl patriarchát. Byla Aštartou pro Féničany, Ištarou v Babylónu, Kálí v Indii, Gaiou v Řecku, Sasové jí říkali Oštara, Norové Freya, Egypťané Isis. Byla pannou, matkou, prostitkou, čarodějnicí, vším zároveň. „Znala odvrácenou stranu měsíce jako dlaň své ruky: nakupovala tam.” Divocí, vášniví muži byli její oddaní synové. Mudrci věděli, jak málo mohou ovlivnit vzhledem k jejím nezměrným silám. Její moudrost učila, že každá žena je ztělesněním Matky a jen výjimeční mužové se stávají duchovními vůdci. Možná je tak málo duchovních učitelek proto, protože mužové se tolik ptají na to, co ženy už dávno vědí. Naštěstí dnes znovu Matku Bohyni objevujeme, k užitku žen i mužů tohoto světa.

Pravdivý příběh: Když se má matka blížila konci svých dnů, chtěl jsem jí být nablízku, ale najednou jsem zjistil, že jsem 7000km daleko a snažím se potlačit intenzivní pocity, které mi bouřily v srdci. Tichý stín ženy, která nám dala život, se v podobě Matky vrací každému z nás. Začaly mi téct slzy z očí. Začal jsem zpívat mantru, kterou jsem předtím neznal. Má bolest se zpěvem rozpustila. Matka opustila tento svět během té nejfantastičtější bouřky, jakou jsem viděl. Vždycky uměla velkoryse odcházet.

Zdroj: Henry Marshall – Mantry, Zpěvem ke klidu a míru

Komentáře (0)
Margit Slimáková

22.02.2010 - 13:23

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám