Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Aero jóga – proč cvičit ásany v sítích?

Aero jóga je jedinečný systém na protažení a posílení našeho těla, skvělé cvičení i relaxace. Možná Vás ale napadne, proč se nedržet pouze klasické jógy, když většina pozic se zdá být shodná.

Pomineme-li nezastupitelné polohy, ve kterých je tělo vyvěšené, čímž se uvolní celý kosterní a kloubní systém našeho skeletu (zejména pak páteř, a to naprosto jedinečným způsobem, který nám žádná z klasických pozic jógy nemůže nahradit), je síť i výborným vylepšením dalších pozic, ve kterých můžeme jejich účinky ještě prohloubit.

Nestabilní podložka totiž nutí hluboký systém posturálních svalů k intenzivnější práci a neustálému vyrovnávání drobných disbalancí, a tak dojde k mnohem náročnější svalové stimulaci. Na druhou stranu nám zavěšení a vytažení ze sítí pomůže k ještě lepšímu a dokonalejšímu protažení a uvolněné houpavé pohyby – např. se zavěšenýma nohama – zbaví velké klouby zátěže. Plynulé, pomalé kývání krásně uvolní klouby a vyživí jejich chrupavky, vyplaví endorfiny a dochází ke stavu komplexního zklidnění.

Při každé pozici je proto potřeba využít sítě, uvědomovat si, jaké možnosti nám nabízí a vyčerpat její potenciál.

Buďte kreativní a hraví, a učiňte pro sebe cvičení v síti radostným, silným a intenzivním zážitkem s hlubokými účinky na celé tělo i duši.

Zdraví Vás a hodně prima zážitků se sítí přeje,

Věra Vojtěchová

Aktuálně vypsaný kurz, kde se můžete s Aero jógou seznámit hlouběji: Aerojóga pro zdravá záda s Adélou Kmochovou.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

30.06.2014 - 11:03

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám