TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Restorativní jóga – seznamte se

restorativni joga

Rychlý životní styl plodí zrychlenou mysl. Pokud k takovému životnímu stylu ještě přidáme náročné cvičení, pak snadno přeženeme naše limity a náš nervový systém dostává pěkně zabrat.

Snadno na nás pak může padnout únava a stres. A jsme rovněž více náchylní k onemocnění, či jsme přímo často nemocní. Restorativní jóga balancuje životní styl a pomáhá léčit fyzické a psychické projevy, které jsou spojené se stresem.

Kouzlo restorativní jógy

Krása restorativní jógy je v tom, že při jejím praktikování nedochází k práci velkých svalů. Míváme pocit, že na zvýšení flexibility musíme „pracovat“, ale často lze dosáhnout otevření míst, která vnímáme jako zablokovaná, jemností a relaxaci lépe, než prostřednictvím aktivního cvičení ásan. Během sekvencí restorativní jógy se protahujete, ale zároveň při protažení plně relaxujete a tím postupně uvolňujete napětí.

Tělo a mysl relaxují, doslova se zjemňují, a tím v sobě otevíráme prostor pro spojení s našimi přirozenými schopnostmi soucítění a pochopení druhých a sebe sama.

Praktikování restorativní jógy rovněž pomáhá každému, koho trápí chronická onemocnění, anebo se zotavuje z některých zranění.

Čím nám restorativní jóga prospívá

– Zvyšuje flexibilitu
– Hluboce uvolňuje tělo
– Uklidňuje mysl
– Zvyšuje schopnost uzdravení se a rovnováhy
– Zklidňuje nervový systém
– Posiluje imunitní systém
– Rozvíjí schopnosti soucitu a porozumění vůči ostatním a sobě
– Zlepšuje náladu

Vzpomenete si?…na ten pocit

Vybavíte si pocit skutečného uvolnění? Jemný, hřejivý, pružný a zářící pocit? Když se cítíte tak krásně, že si ani neuvědomíte, že máte fyzické tělo?
Vzpomínáte na ten pocit bezstarostné mysli, kdy všechno sledujete jakoby z dálky s velkým úsměvem na tváři, protože bezpečně víte, že je vše správně přesně tak, jak to je?

Restorativní jóga je vhodná i pro vás, obzvlášť pokud jste na tom tak, že cítíte, že byste raději dělali něco více aktivního. Právě vy z ní budete mít největší prospěch.


 

14. října 2016 se můžete zúčastnit lekce restorativní jógy v Jóga Poděbrady a příjemně načerpat energii.

 


 

A pokud se chcete podívat, jak restorativní jóga vypadá v praxi, pak zhlédněte například toto video:

 

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu