Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Yoga dance flow ve studiu Zen Garden

V józe je jisté jen jedno: kolik učitelů tolik stylů.

Tentokrát něco o józe pro rebely bez příčiny. Pro ty, kteří nechtějí otrocky následovat lektora, ale chtějí vnímat vlastní tělo, vlastní dech a vlastní srdce. Možná, že se vám už na nějaké hodině stalo, že se tělo jakoby chtělo pohybovat samo od sebe a další pokyn od cvičitele úplně nevyhovoval tomu, o co si říkalo tělo. Oproti veškerým předpokladům či stupni osvícení lektora, je dost nepravděpodobné, že se jeden samotinký cvičitel dokáže napojit na potřeby všech cvičících. Taková je realita a není na místě chtít od hodiny s dvaceti lidmi v sále, že vám lektor nabídne každému jiný cvik a pak pro velký úspěch udělá salto vzad a donese pro všechny voňavé espresso. Pokud ale potřebujete jistou míru vedení a jistou míru nezávislosti bez nutnosti placení si soukromých lekcí, našla jsem něco pro vás.

Bambus

Lektorka Klára Burgess ve své hodině Yoga dance flow kombinuje právě tyto prvky: vedení, svobodu a lehkost pohybu. Na začátku hodiny jsme se naladili na svůj dech, provedli několik cviků ze statické yin yogy a pak přešli ke svobodnému, jemně tanečnímu pohybu, který tvořil jádro lekce. Co si představuji pod pojmem svobodný pohyb? Lektorka nám vytyčila hranice podle postavení našich nohou, ukázala několik variací pohybu, a pak už jsme jen pluli mezi pozicemi, které jsme si sami tvořili. Nejlépe zavřít oči a poslouchat své srdce, své tělo. Pokud totiž chceme svůj pohyb ovládat myšlenkami a plánovat další krok, jsme teprve na začátku naší cesty za svobodou. Ideální je vrátit se zpět ke svému dechu, zaposlouchat se do našeho srdce a nechat vše volně a pomalu pomalu plynout. Už vidím hrůzu ve vašich očích při čtení těchto řádek: Cvičit sama? Bez přesných pokynů ohledně umístění malíčku? Bez povelů k nádechu a výdechu? Ano, je to trochu obtížnější a pravděpodobně se to nepovede napoprvé, ale až si to párkrát vyzkoušíte, nebudete chtít nic jiného. Mezitím, proč některé z těchto prvků nezakomponovat do vlastní domácí praxe? Můžete začít se cviky, které znáte a pak si nechat pár minut na pohyby, které k vám přijdou samy spolu s vaším dechem.

Kdo: Klára Burgess

Co: Yoga dance flow, kombinuje yin yogu s prvky pohybové improvizace

Kdy: od září 2014, v úterý 18:00

Kde: Zen Garden, Holečkova 5, 15000 Praha 5

Pro koho: Pro začátečníky i pokročilé s otevřeným a odvážným srdcem

Za kolik: jednorázově 200 Kč, v rámci kurzu 150 Kč, s permanentkou 175 Kč/lekce

Kontakt: www.zen-garden.cz ***********************************************************************************************

O autorce:

Anna Gaurová

A_G

Józe se věnuji od roku 2011, kdy si mě získala – pro mě zcela revolučním – uvědomováním si vlastního těla, uvolněním a překonáváním vlastních možností. Největší inspirací pro mě byly hodiny Stelly Kremmydy, jogínky z Řecka, která vedla lekce svobodného a intuitivního hatha flow. Hlavním učitelem na jejich hodinách bylo vlastní srdce a člověk mohl v souladu s ním volně proplouvat mezi pozicemi nebo ustrnout v jedné z nich.   Pro rozšíření mého pochopení jógy jsem také absolvovala základní Kurz pro učitele jógy III. třídy v České akademii jógy. Nejčastěji praktikuji různé odnože hathajógy, ale zkouším i jiné směry jako jsou yin yoga, jógová terapie, partnerská jóga a power yoga. Dnes je pro mě jóga vyjádřením vnitřní i vnější svobody.

Použitá kresba: Play.Ink

Komentáře (0)
Anna Gaurová

Józe se věnuji od roku 2011, kdy si mě získala - pro mě zcela revolučním - uvědomováním si vlastního těla, uvolněním a překonáváním vlastních možností. Největší inspirací pro mě byly hodiny Stelly Kremmydy, jogínky z Řecka, která vedla lekce svobodného a intuitivního hatha flow. Hlavním učitelem na jejich hodinách bylo vlastní srdce a člověk mohl v souladu s ním volně proplouvat mezi pozicemi nebo ustrnout v jedné z nich. Anna Gaurová Pro rozšíření mého pochopení jógy jsem také absolvovala základní Kurz pro učitele jógy III. třídy v České akademii jógy. Nejčastěji praktikuji různé odnože hathajógy, ale zkouším i jiné směry jako jsou yin yoga, jógová terapie, partnerská jóga a power yoga. Dnes je pro mě jóga vyjádřením vnitřní i vnější svobody. Můj blog najdete zde

16.07.2014 - 13:37

Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám