Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Nejlepší cvičení pro děti? Jóga. A proč?

Konec prázdnin za rohem, školní rok za dveřmi a je čas rozmyslet, co budou děti páchat po škole. Možností je strašně moc ‒ jóga je jedna z nejlepších. Čtěte proč.

Na józe se nesoutěží

Častá bolístka pohybových aktivit pro děti je, že se u nich musí závodit, dávat góly, zrychlovat čas a sbírat body. V tomhle má jóga obrovskou výhodu. Je z principu nesoutěžní. „Stejně jako v případě dospělých, ani děti do ničeho nenutíme,“ říká dlouholetá lektorka dětské jógy Nikola Mrázková. „Když na některou ásanu nemají náladu, mohou si na chvíli jen klidně sednout a pozorovat.“

Síla, pružnost a stabilita

Jóga je neuvěřitelně mnohovrstevnatá. Rozvíjí pružnost kloubů, zvyšuje stabilitu, buduje dlouhé štíhlé svaly a zdravou pevnou kostru. Tyhle efekty je možno pozorovat už po několika lekcích ‒ to ostatně platí pro děti i pro dospělé. Ásany na józe pro děti i junior józe jsou přizpůsobeny věku, cvičí se na motivy příběhů se zvířaty a lekce krásně uteče.

Sebevědomí a koncentrace

Jak může jóga zvyšovat sebevědomí? Třeba tak, že své úspěchy poměřujete jen sami se sebou. Prostředí Yogacentra je bezpečné a lekce pro děti veskrze zábavné a příjemné. Naše zkušená lektorka ví, jak na ně. A při dechových cvičeních, relaxaci a práci ve dvojicích se zlepšuje i koncentrace a ohleduplnost k druhým.

Zkuste jógu i na svoje děti a zapište je na lekce jógy do Yogacentra Ďáblice. Maminky s miminky pak rádi uvítáme v pondělí a ve středu v Holešovicích!

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

29.08.2018 - 22:39

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám