Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Rozhovor o vědomé pomoci s Alexandrou Kropp

heartofschool

Přinášíme vám rozhovor s Alexandrou Kropp, autorkou nové e-knihy Autentické pojednání o nejzelenější škole na Zemi a vědomé pomoci.

1. Alexandro, jak jste se dostala k dobrovolnictví na Bali?

Po pravdě řečeno úplnou náhodou, ale vím, že náhody neexistují, prostě jsem dítě štěstěny.-) Můj záměr a mise na cestách bylo pomáhat druhým, potřebným, takže byl posvěcen a já dostala jedinečnou příležitost právě v tomto unikátním prostředí Green School.

2. A jak Vás napadlo napsat o tom knihu?

Byla jsem nadšená a okouzlená vším co tuto vzdělávací instituci tvoří a jaká je její výjimečná realita. Mým životním údělem je sdílení a ochrana životního prostředí, proto mě napadlo podělit se o mé zážitky, zkušenosti i poznatky s českou veřejností. Protože příklady táhnou a ty dobré o to více. Je důležité inspirovat se vždy od těch nejlepších.

3. Jaká byla cesta od myšlenky k vydání knihy?

Snadná, pokud je bohulibý záměr pak jde vše skvěle. Měla jsem podporu školy s uveřejněním originálních školních fotografií. Už proto, že jsem první na světě, kdo napsal knihu o Green School. Existuje mnoho reportáží a článků, ale kniha zatím pouze moje vlastní.

4. Můžete knihu našim čtenářům přiblížit?

Foto kniha představuje mezinárodní školní unikát – Green School na ostrově Bali (jejíž brána byla otevřena v roce 2008 a po čtyřech letech vyhlášena jako Nejzelenejěší škola na Zemi) s popisem jejích unikátních předností, především konceptu green studies ve výuce i výchově dětí a jejich osvěty. Pojednání je doplněno o autentické zážitky z mých dobrovolnických aktivit na tomto kouzelně vzdušném a láskyplném místě, dále pak o poznatky vědomé pomoci a ekonomice daru.

5. Pro koho je kniha určena?

Pro všechny uvědomělé lidské bytosti, které střeží přírodní poklady a pečlivě dbají o to, co tady po sobě na planetě zanecháme. Pro ty, kteří mají srdce na dlani a nezištně pomáhají s láskyplnou štědrostí, aniž by za to něco očekávali.
V neposlední řadě patří všem rodičům i učitelům, kterým není lhostejná budoucnost dětí a záleží jim na životních podmínkách, v jakých se pohybují, vzduchu, který dýchají, a okolí, jež je obklopuje i formuje.

Pomoc je sdílení, sdílení je péče, péče je láska.

6. Co od ní mohou čtenáři očekávat?

Zejména inspiraci a potvrzení, že nic není nemožné, že když se chce, všechno jde! A především záživné čtení protkané dech beroucími fotografiemi z exotického prostředí.

7. Co Vám při psaní přináší největší radost?

Když jsou lidé v mém okolí autentičtí, upřímní a váží si svého života, přírody. Pokud jsou vděční za vlastní hojnost, dary i osobitost. Jsou uvědomělí ke svému okolí, jsou nápomocní a nemyslí jen na sebe.

8. Jaké jsou Vaše další plány, uvažujete o napsání další knihy?

Ano, mám toho mnoho, co bych ráda sdělila a předala mým fanouškům i čtenářům. Už na dalších pojednáních pilně pracuji.

/

9. Jaký zážitek si z dobrovolnické práce na Bali vybavíte nejraději?

Nejde vypíchnout pouze jeden, bylo jich nespočet a všechny jsou navždy vryté do mého srdce.
Ale nejúsměvnější byla neskonalá radost dětí doprovázená neutuchajícím nadšením, když jsem jim jako odměnu za splněný domácí úkol vyvěsila na facebook mou fotku s Petrem Čechem, jejich fotbalovým bohem a vzorem. Nemohli uvěřit svým očím! Stala jsem se pro ně hrdinkou. Všude se chlubili. Stará se o ně někdo, kdo je na obrázku s jejich nejoblíbenějším brankářem, dokonce nejlepším na celém světě. (Děkuji Vám, Petře. Pozn. autorky.:-))

10. Pomáháte i jinde?

Ano, samozřejmě. Právě odlétám do Indie, kde se budu znovu věnovat dobrovolnické pomoci na území „Malého Tibetu.“

Alexandra Kropp: světoběžnice, inspirátorka, spisovatelka, dobrodružka - průvodkyně do neznáma, která se vydala do světa uchopit své poslání a převést ho v každodenní realitu sdílení i pomáhání. Její životní filosofie je “Přijímej a sdílej” může být motivací pro mnohé snaživé, kteří obětují pohodlí domova a vydávají se za hlasem svého srdce v touze po autentickém osobním příběhu protkaným prožitím plnohodnotných dní ve spokojené radostné přítomnosti nevšedností.

11. V čem je škola na Bali výjimečná?

Naprosto ve všem.-) To se zde nedá stručně vyjádřit, podrobnosti jsou výstižně popsány právě v této prvotině. Za vše hovoří fakt, že děti jsou tam tak šťastné, spokojené a naplněné, že nechtějí mít dny volna ani prázdniny, vždy pláčou, že chtějí být škole…

12. Pokud se chce někdo aktivně zapojit do práce dobrovolníka, kde má začít?

Na celém světě i u nás existuje nekonečně mnoho možností a příležitostí, každý si musí zvážit sám, co je pro něj to pravé a jak chce participovat či vykonávat altruistickou pomoc. Jakákoliv snaha či přispění je jedinečné, chvályhodné. Více podrobností o dobrovolnické práci najdete v knize.

13. Jakým způsobem mohou čtenáři podpořit projekt Zelené školy na Bali?

Nejlépe zakoupením této knihy.-) Můj závazek je darovat 1 AUD z každého prodaného kusu do stipendijního fondu Green School určeného balijským dětem, kterým se tímto prostřednictvím dostane světově uznávaného, mezinárodního vzdělávání.
Zájemci si mohou fotoknihu v rozsahu 119 stran v pdf formátu objednat prostřednicvím emailu: greenconsciouseducation@gmail.com. Za 209.- Kč dostanou čtení, které se rovná snění.-)

14. Máte pro naše čtenáře nějaký vzkaz?

Abychom si všichni kazdodenně bytostně uvědomovali vlastní odpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí. Dodržovali principy a pravidla střídmého, pokorného života, s uctivostí k tradičním lidským hodnotám, nefalšovanému, skutečnému lidství.
Píši s vírou i nadějí, ať je nám všem dobře na Zemi ♥♥♥.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

10.08.2014 - 20:40

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu