Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Yoga Mala: Magická síla 108krát opakovaného Surya Namaskar

Jóga maraton

Už jste někdy zkoušeli pozdravit slunce v den letního slunovratu? Poklonit se jeho energii a vzdát mu hold? A už jste někdy zopakovali pozdrav slunci stoosmkrát?

Číslo 108 má totiž magickou sílu. Je považováno za posvátné nejen v józe, ale i v dalších duchovních směrech. 108 je posvátných míst, 108 je korálků na tibetské male, ale také na katolickém růženci. 108 je jmen pro boha Šivu, ovšem i pro Budhu. Celkem 108 je počet Suter v knize Yoga Sutra a stejně tak je 108 marma bodů na našem těle… Číslo 108 můžeme rozdělit na 2 x 54, tolik je písmen v Sanskritské abecedě, 1x symbolizuje Shivu – mužskou energii, 1x symbolizuje Shakti, tedy energii ženskou.

Yoga mala, tedy 108 pozdravů slunci je společný, emocionálně silný zážitek, kdy vnímáte energii pohybu, sílu dechu a tlukot srdce. Tradičně se Yoga mala praktikuje při letním slunovratu. Stoosmi magickými pozdravy slunce se vítá nejdelší den v roce. Praktikuje se v devíti sériích po dvanácti anebo ve dvanácti sériích po devíti. Mezi nimi odpočíváte v krátké meditaci a vnímáte energii, jež proudí ve vašem těle. Není nutné odcvičit vše, pokud se necítíte. Zkuste se klidně jen posadit a vnímat energii meditace v pohybu. Yoga mala vás nabije sluneční energií a slunce budete mít i v duši.

Letní slunovrat vítají jogíni po celém světě, ať už je to na Times Square v New Yorku, v Londýně anebo v Česku v Resortu Svatá Kateřina, uprostřed panenské přírody.

Přijeďte se nabít energií a prožít magický slunovrat! Více informací o jedinečném víkendu plném jógy, spirituality a relaxace se dozvíte zde.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

06.06.2014 - 09:44

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám