Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Reflexologie

Reflexologie je forma masáže chodidel na tělesných meridiánech, nebo-li energetických drahách, která prospívá celému tělu.Tato zajímavá léčebná metoda je přibližně 5 000 let stará metoda, která vznikla ve Východní Asii. Pozoruhodná je zejména její schopnost nastartovat v těle samoléčivý proces, takže nám dodnes s úspěchem pomáhá jak při léčbě nejrůznějších onemocnění, tak při odbourávání úzkosti či stresu. Reflexologie je forma masáže chodidel na tělesných meridiánech, nebo-li energetických drahách, která prospívá celému tělu.

Reflexologie se také nazývá „zónová terapie” a vychází z názoru, že každá část těla je ztělesněna na rukou a nohou, a že tlak na určité oblasti rukou a nohou může mít terapeutické účinky na ostatní části těla. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě.

Reflexologie se hodí pro lidi všech věkových skupin. Mnoho lidí používá reflexologii jako způsob odpočinku těla a mysli a při boji se stresem. Mnozí lékaři, konzultanti a další odborníci zároveň uznávají reflexologii jako průkaznou, respektovanou a účinnou terapii. Se stále se zvyšujícím množstvím stresu je důležité, aby lidé více pečovali o své zdraví.

Reflexní terapie je holistická, čili celostní, což znamená, že neodstraňuje jen nepříjemné příznaky, ale léčí jejich příčiny a celé tělo. Je velmi účinná při celé řadě problémů, jako jsou – dýchací nebo zažívací potíže, kožní vyrážky, impotence, neplodnost, migréna a mnohé další. Pomáhá mírnit hyperaktivitu dětí, prospívá v těhotenství, po úrazech a operacích. Uklidňuje, léčí a harmonizuje. Reflexologie se hodí pro lidi všech věkových skupin. Mnoho lidí používá reflexologii jako způsob odpočinku těla a mysli a při boji se stresem. Mnozí lékaři, konzultanti a další odborníci zároveň uznávají reflexologii jako průkaznou, respektovanou a účinnou terapii. Se stále se zvyšujícím množstvím stresu je důležité, aby lidé více pečovali o své zdraví.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

02.02.2010 - 11:21

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám