Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Na cestě ke štěstí aneb 4 tipy, jak harmonizovat duši

Cesta ke štěstí

Nejen východní kultury disponují mnoha technikami, které vám pomohou s nalezením vnitřní rovnováhy. Díky tomu si může každý vybrat tu, jež mu přinese potřebný klid a mír v duši. Dnes pro vás máme čtyři zajímavé tipy:

Kirtan – meditace a zpívání manter


Pokud jste ještě nikdy neusedli v kruhu a za doprovodu harmonia nezpívali mantry, určitě to vyzkoušejte. Energie, která vám v tu chvíli bude proudit v žilách a spojí vás se všemi kolem vás nabije na několik dní dopředu. Mantra v sanskrtu znamená dopravní prostředek pro mysl a skutečně jím je. Má totiž neuvěřitelnou schopnost svou zvukovou vibrací zklidnit mysl. Zpívané mantry většinou mají velmi hluboký a v neposlední řadě také poetický význam.

Bachovy květové esence


Jak řekl sám Dr. Bach, tento systém léčení je tím nejdokonalejším, jaký byl lidstvu v jeho živoucí paměti dán. Bachovu terapii tvoří osmatřicet výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhá zvládnout nejrůznější záporné emoce, hormonizovat mysl a podporuje v člověku to dobré. Užíváním těchto květových esencí uvolníte svou zablokovanou životní energii a uvedete ji zpět do pohybu. Díky tomu se stanete odolnějšími, otevřenějšími a schopnějšími lépe čelit negativním vlivům.

Chi tonning


Pokud rádi pracujete se svou vlastní energií, zkuste toto dynamické cvičení, které využívá prvky z power jógy, pilates a pěti Tibeťanů. Doslova znamená zpevnění energie a ačkoli se vám může zpočátku zdát, že nevyvíjíte téměř žádné úsilí, nenechte se mýlit! Dochází k uvolnění i posílení energie a daný sled pohybů příznivě působí na váš pohybový aparát. A nakonec jen tak pro pořádek – ačkoli zní název japonsky, jeho autorkou je německé cvičitelka Aneta Alvaredo.

Koněm vedená terapie


Nech to koňovi, ten má větší hlavu, říká se. Napadlo vás ovšem někdy, že by to mohlo mít hlubší význam? A že by koně mohli být terapeuty lidí? Ano je to tak. Principem této metody je v podstatě zrcadlení a práce s vlastní energií. Kůň vám vaši reakci vrací jako bumerang a díky tomu si můžete ihned a bez okolku uvědomit kolik energie vydáváte a jaká je. Dopřejte si nefalšovaný pohled do svého nitra…

A na závěr pro vás máme skvělý tip! Všechny tyto harmonizující techniky si můžete vyzkoušet v Resortu Svatá Kateřina, kde se 20.–22. června koná jedinečná oslava letního slunovratu s názvem Jóga maraton. Přijeďte si odpočinout a uprostřed luk a lesů znovu najít svůj vnitřní klid…

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

08.09.2014 - 22:02

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám