Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógové pozice vhodné pro omezený prostor

Většinu svého pracovního dne trávím u stolu v kanceláři. Existují nějaké jógové pozice, které bych mohla provádět i v takto omezeném prostoru?

Ale ano! Záleží na nastavení vašeho stolu, oděvu a stupni pohodlí, které vytvářejí i vaši spolupracovníci. Prakticky můžete provádět celou – úplnou jógovou praxi.

Začněte tím, že se pohodlně posadíte na okraj židle, nohy dáte od sebe na šíři kyčlí. Rovné dlaně položte na stehna, palce a ukazováky se dotýkají. Vnímejte protažení páteře. Hlava je v rovnováze nad srdcem, srdce je v rovnováze nad kyčlemi. Zavřete oči. Poté se 5x nadechněte a 5x vydechněte. Opakujte tolikrát kolikrát je vám příjemné.

Nadechněte se a zvedněte paže nad hlavu. Uchopte pravou rukou levé zápěstí. Při výdechu se ukloňte k pravé straně a v této pozici setrvejte po dobu 3 dechů.

Při nádechu se vraťte do výchozí pozice a vyměňte ruce (levá ruka tak objímá pravé zápěstí). Vydechněte a ukloňte se k levé straně. Opět vydržte v této pozici po dobu 3 dechů. Při nádechu se opět vraťte do výchozí pozice. Vydechněte a uvolněte paži. Nakonec několikrát jemně zakružte rameny vpřed i vzad.

Asi po čtvrtém pootočení rameny propleťte prsty za zády a paže natáhněte jak nejvíce vám to dovolí (nesmíte však pociťovat bolest, vše vám musí být příjemné). Pokud za vámi není nějaká překážka (zeď atd.), natáhněte se vzad a uchopte zezadu vnější okraj židle.

Při nádechu vypněte hrudník a zároveň se prohněte dozadu. Zůstaňte v této pozici a proveďte tři hluboké nádechy. Při výdechu uvolněte paže, položte je na kolena a prohněte páteř. Podsaďte pánev a vtáhněte břicho směrem od kolen a přejděte tak do „pozice sedící kočky.” Dýchejte zhluboka a vnímejte rozpětí vaší zadní části těla. Nakonec vyvěste hlavu, abyste úplně uvolnili oblast krční páteře.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

24.09.2009 - 10:42

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám