Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Je normální, že když lidé…

Je normální, že když lidé spolu žijí, jejich chování není na stejné úrovni. Někteří lidé mají dobré mravy, někteří mají hrubé chování – tím není myšleno, že musí být zlí, pouze jejich chování je hrubé.

Po fyzické stránce jsou někteří lidé aktivní, pracovití a silní, jiní slabí a nezdraví. Ústně- jsou někteří lidé kvalifikovaní v mluvení, jiní nejsou. Někteří lidé mluví hodně, někteří lidé nemluví vůbec; někteří lidé chtějí mluví o světských věcech, někteří lidé chtějí mluvit o Dhammě; někteří lidé mluví nemravně, někteří lidé mluví správně. Tomu se říká nerovnost. Z tohoto důvodu se do jisté míry vytvářejí konflikty a neshody. Když tyto konflikty mezi námi vyvstávají zatímco spolu žijeme jako lidé praktikující Dhammu, neměli bychom v sobě držet zášť. Měli bychom si navzájem prominout a spláchnout tu skvrnu z našich srdcí. Proč? Protože se to jinak promění v nepřátelství a nenávist.

Čin odpouštění se nazývá darem odpuštění. Ten Vás přemění na druh osoby, která se nedrží věcí, nevynáší je kolem a není jimi pohlcena – druh osoby, která není v moci zášti. Dokonce i když vyvstane nějaký problém nebo čas od času chyba, měli bychom si navzájem prominout. Měli bychom mít srdce plné lásky, soucitu, a laskavosti pro každého kolem nás, tolik, kolik jen můžeme. Tomu se říká “anupaghato”. To je součastí našeho praxe a tréninku Dhammy, ale platí i pro ostatní laickou veřejnost.

Kéž jsou všechny bytosti šťastny…. sabbe satt? bhavantu sukhitatt?

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

16.02.2010 - 12:10

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám