Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Krija jóga

O Krija józe

Krija joga (též psáno kriya yoga) je jednou z nejstarších druhů jógy. Lahiri Mahasaja ji dostal od svého gurua Babadžího, který ji zase sdělil dalším, protože už byla dlouho zapomenuta. Babadží jí dal nové jméno krija jóga, která je také součástí rádža jógy. Ve své knížce “Životopis jogína”, Jógananda vysvětluje krija jógu jako jednoduchou psychofyzickou metodu, kterou se lidská krev očišťuje od oxidu uhličitého a obohacuje se kyslíkem. Molekuly tohoto přebývajícího kyslíku se přetvářejí v životní proud, který obnovuje a regeneruje mozek i energetická centra páteře.

Krijajogín nedovoluje hromadění venózní krve a tímto může zmenšit ničení tkáně nebo úplně ochránit tkáň od zkázy. Tímto způsobem pokročilejší krijajogíni přetvářejí své buňky v čistou energii a proto Kristus, Kabír a jiní Mistři krija jógy mohli dematerializovat svá těla. O krija józe mluví i Kršna v Bhagavadgítě a předává ji Ardžunovi.

Video o Krija józe

Více o krija józe:

www.kriya.org

www.yogananda-srf.org

www.ananda.org/kriyayoga/

www.anandajoga.cz/krija_joga-10-10-1-1.html anebo na: www.anandajoga.cz/jogananda-11-11-1-1.html

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

28.10.2010 - 13:01

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám