Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Umělcova cesta – kurz

Staňte se umělci svého života. Cílem dvanáctitýdenního kurzu je uvolnit tvořivost a uplatnit ji v oblastech jako je malování, hudba, psaní, divadlo, film, ale také v běžném každodenním životě. Získejte inspiraci pro jakoukoli tvorbu a naučte se zvládat vnitřní překážky, které ji blokují. Popis akce : Dvanáctitýdenní proces – „léčby” vnitřního umělce. Dvanáct kroků k odstranění tvůrčích bloků. Umělcova cesta učí lidi, aby se stali umělci ve všem, co dělají a objevili v čem umělci být mohou. Nabízí skupinovou podporu a tvořivé metody, jejichž cílem je uvolnit tvořivost a uplatnit ji v oblastech jako je malování, hudba, psaní, divadlo, film, ale také v běžném každodenním životě. Cíl kurzu: V Umělcově cestě jde hlavně o to přijmout svoji tvořivost, sebe sama a prozkoumat svoje nadání. Kurz vychází ze stejnojmenné knihy Julie Cameron, která je vypracována jako učebnice tvořivosti. Podle knihy lze postupovat individuálně nebo ve skupině.

Ke kurzu jsme připravili nové vydání knihy Umělcova cesta.

Program kurzu: 12 setkání 1x týdně, 2 hodiny.

V průběhu pondělních setkání se probírají navazující témata z knihy a pracuje se na nich pomocí praktických cvičení a sdílení získaných zkušeností ve skupině. Cvičení jsou také doplněny o původní tvořivé aktivní imaginace, které podporují celý proces. V průběhu zbytku týdne účastníci individuálně čtou kapitoly na dané téma a pracují na individuálních úkolech.

Kreativita je přirozený životní řád. Život je energie: čistá tvůrčí energie.

Existuje zásadní, vnitřní tvůrčí síla, která naplňuje veškerý život – včetně nás samotných.

Odmítnutí vlastní kreativity je tvrdohlavost a je to proti naší přirozenosti.

Umělcova cesta mi umožnila nahlédnout do světů, o kterých jsem již delší dobu přemýšlel, ale něměl jsem možnost ani odvahu je otevřít. Tvořivě se dotýká podstaty umění v jakékoliv jeho formě. Ale je také o životě. O životě každého z nás, o životě umělce, o umění života. Jsem rád, že jsem mohl a mohu jít po ní se všemi těmi, kteří ji tvořili a tvoří.” Richard

Zastavuji se a poprvé se opravdu rozhlížím. Vidím lásku. Slyším barvy. Cítím tvary. Proudím životem umělce. Je to jediné, na čem záleží. Všechno ostatní plyne se mnou. Tohle vtělení je lektvar prosáknuvší do poslední buňky.” Šárka

Proč tam jít? Co Vám to dá? Jak Vás to posune? Kdo je Honza Vávra? Je to jen malá část otázek, které by se daly rozvést. Ale pokud už jste zde na tomto webu, u těchto řádek, znamená to, že jste se rozhodli se sebou něco podniknout, něco pro sebe udělat – tak to udělejte! Stojí to za to! Není náhoda, že jste zde a určitě na konci cesty to oceníte. Cesta je cíl. Cesta je chůze za cílem, který máte. Zde najdete svou správnou cestu a nebudete v tom sami. Druzí Vám pomůžou a budete šťastni.” Jakub

Umělcova cesta mi pomohla více vnímat sebe. Témata a otázky, které padají, otevírají u někoho možná trochu zasunutou přihrádku vědomí. Přihrádku tvořivosti a radosti z tvoření. I když na všechno hned nenajdete odpověď, nedá Vám to a budete přemýšlet doma. Možná si vzpomenete na to, čím jste žili jako děti, možná i na to, s čím jste přicházeli na zem. Možná to i znovu uchopíte. Umělcova cesta je nyní součástí mého života, stejně jako všichni ostatní cestovatelé, kteří ji šli se mnou.” Jirka

Termíny:

Úvodní přednáška:
1.2.2010 – ukázkový večer zdarma (informace a online přihláška zde)

Kurz (online přihláška zde):
15.2.2010
22.2.2010
1.3.2010
8.3.2010
15.3.2010
22.3.2010
29.3.2010
5.4.2010
12.4.2010
19.4.2010
26.4.2010
3.5.2010

“Požádal jsem absolventy jednoho z kurzů, aby shrnuli jak Umělcovu cestu vnímají pro další zájemce. Zde jsou odpovědi některých z nich:”

Ukázka 3 ze základních 10 principů z knihy Umělcova cesta:

Cena : 3600 Kč – v ceně kurzu je zahrnut dárek: 1 výtisk knihy Umělcova cesta od Julie Cameron

Kontaktní email : seminare@maitrea.cz

Kontaktní telefon : 725 783 506

O lektorovi :

Jan Vávra

Jsem terapeut a hudebník. Tvořivost a umění jsou pro mě důležitou složkou života a zajímá mě zejména jejich vztah k sebepoznání a růstu. Z vlastní zkušenosti vím, že umění tvořit a umění žít potřebují rozvíjet, jinak zkomírají jako květina, kterou nezaléváme. Protože jeden z nejlepších ekologických stimulátorů, který jsem pro svoji rostlinu objevil, je metoda Umělcova cesta, rozhodl jsem se jí věnovat do hloubky a sdílet ji s ostatními. Baví mě pozorovat, jak lidé rozkvétají a dozrávají jejich plody.

V mém vlastním osobním a tvořivém vývoji mě kromě Umělcovy cesty dále ovlivnily například zkušenosti získané během učení se a výuky afrického bubnování, vlastní hudební tvorby, dialogického jednání I. Vyskočila, improvizačních seminářů J. Duška, meditace, čtyřletého výcviku v Gestalt terapii, nebo třeba při alikótním zpěvu a v poslední době na kurzech Poznej svůj cíl u Z. Jordánové. To vše se odráží v tom, jak pracuji.

Ve svém každodenním životě se nyní ponejvíce věnuji terapeutické práci, hudbě (vlastní skupina Úžas, nebo nedávno spolupráce např. s Oldřichem Janotou, Yellow sisters) a rodině.

Tereza Tara

Jsem filmová režisérka a k vedení kruhu Umělcovy cesty mě přivedla touha po sdílení své radosti z tvoření s lidmi kolem mne. Umění má velkou léčivou moc, uvolňuje bloky a zranění uvnitř nás a transformuje je v tvůrčí sílu, která nám je pomáhá překonat. Tím, že něco vytváříme, podáváme ostatním zprávu o svém vlastním světě. Někdy je třeba sebrat více odvahy k tomu něco napsat, zazpívat, zatančit nebo natočit. Mým cílem je vytvořit v kruhu Umělcovy cesty kreativní líheň, kde spolu můžeme v bezpečí a vzájemné podpoře sdílet každý nový krok k projevu sebe samých. Mým filmovým i životním zájmem je tělo a spiritualita. Natočila jsem dokument Hormonální akvárium, abych ukázala příčiny a následky užívání hormonální antikoncepce, a film V čem je háček? o cestě jedné dívky k sebepoznání skrze neblahou zkušenost s falešným tantrickým guruem. Právě dokončuji dva krátké filmy o súfijském tanci. Zabývám se psychosomatickými kořeny nemocí a praktikuji bojové umění kendó. V současné době točím dokument o svých ledvinách a japonském uměním Kalado. Mé filmy úzce souvisí s mým životem. Téma, které je spojuje, je vnitřní i vnější očista. Více o mojí tvorbě naleznete na mých osobních stránkách http://www.terezatara.com/.

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

15.02.2010 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám