Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Společné půstování při úplňku

Milí jógoví přátelé,

tuto sobotu 26. června bude měsíc v úplňku.

Žádná fáze měsíce nás neovlivňuje tolik jako právě úplněk. Působí absolutní odstředivé síly vesmírných těles Slunce a Měsíce, které v tuto dobu stojí proti sobě vůči Zemi. Někteří lidé jsou náměsíční, jiní zase špatně spí, jsou nervózní. Podrážděná a neklidná jsou i zvířata. Fáze Měsíce kdy přibývá a je v  úplňku znamená příliv a  tělo má tendenci přijatou  energii přijímat a ukládat. V tento den má půst velice výrazné výsledky. 

Zvu Vás opět ke společnému využití této silné doby k pročistění, posílení a ozdravení těla.

Na rozdíl od novoluní, kdy je vhodná doba k hladovění, doporučuji v době úplňku a před ním nabídnout tělu energii, důležité látky a současně pročistění formou OVOCNÉHO PŮSTU.

OČISTNÝ PROGRAM PRO NADCHÁZEJÍCÍ ÚPLNĚK:

Je velice vhodné celý tento týden vnímat tendenci k uládání látek v těle, proto dobře zvažujte, co tělu nabídnete. Pokud máte potřebu snížit váhu, pak omezte přísun bílkovin a sacharidů (především v podobě bílé mouky).

Tento čtvrtek  (24.6.) bude náš jídelníček obsahovat pouze zeleninová jídla a kvalitní obiloviny.  Využijte čtvrteční večerní lekci dynamické viniása jógy od 18.00 a potom již pijte pouze bylinné čaje či vodu.

V PÁTEK , SOBOTU A NEDĚLI SI DÁME SPOLEČNÝ OVOCNÝ PŮST J

Věřte, že společně se půst velice dobře zvládá a nakonec se z něj stává příjemný čas společného prožívání.

V pátek přijďte na ranní ashtangajógu od 7.00, která Vám jistě pomůže ve Vašem rozhodnutí a dá radost do celého dne.

Potom už si celý den užívejte POUZE dobrého ovoce a ovocných štáv (nemíchjte se zeleninou a melounem) Večer máte možnost si přijít zacvičit hathayogu s Yogpremem od 17.30, či dynamickou lekci od 19.00 s Katkou.

V sobotu je pro Vás připravena  speciální úplňková vinyása jóga od 9.00 s Katkou

Stále jíme pouze ovoce a ovocné šťávy a je velice dobré zařadit příjemnou pohybovou aktivitu v přírodě, na kterou jsme zvyklí – cyklistika, běh, procházky.

Večer jemná hatha jóga s Katkou od 19.00

Důležité pro zrychlení toku lymfy a urychlení odplavování toxických látek z organismu.

V neděli si udělejte příjemný den  a radujte se z uvolněného, lehkého a jemného těla a nově nabyté energie. Pokuste se i tento den užívat si pouze čerstvého zdravého ovoce.

V životě se za vše musí zaplatit, nikdy nedostaneme nic zadarmo, což je jeden ze zákonů přírody.  Ale  toto naše úsilí nám může přinášet radost a uspokojení. Vše je pouze na naší volbě a rozhodnutí.

Těším se naviděnou, nacvičenou a půstovanou,

Katka Nováková

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

21.06.2010 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám