Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Rodinné a partnerské konstelace

Michaela Sklářová- seminář /1x měsíčně- únor- květen: 21.2.,21.3.,18.4.,30.5.

Telefon: 777 204 028

Naše rodina ovlivňuje to, jak se díváme na svět, to jak cítíme, jak myslíme a jednáme. Určuje kvalitu našich vztahů, zdraví, života. Čím více tuto skutečnost popíráme, tím je naše nevědomá závislost na rodině silnější. Rodina je systém a má svůj přirozený řád. Je to řád lásky. Termíny:

21.2. Partnerské vztahy, sex a tabu

21.3. Rodiče a děti

18.4. Láska ve tváři násilí

30.5. Nechci tě pustit

17.RODINNÉ A PARTNERSKÉ KONSTELACE

– naše rodina ovlivňuje to, jak se díváme na svět, to jak cítíme, jak myslíme a jednáme. Určuje kvalitu našich vztahů, zdraví, života. Čím více tuto skutečnost popíráme, tím je naše nevědomá závislost na rodině silnější. Rodina je systém a má svůj přirozený řád. Je to řád lásky. Je to skrytá síla, našim očím a mysli neviditelná. Tradiční psychoterapie k ní nemá přístup. Avšak v Rodinných konstelacích (RK) vyplouvá na povrch a ukazuje nám, jak a kde jsme ovlivněni osudy svých předků. RK pracují s fakty. Události jako předčasná či náhlá smrt, sebevražda, vážná nemoc, zločin, vyloučení či zapomenutí člena rodiny, mají destruktivní dopad na celý Rodinný systém. V zájmu rovnováhy na sebe pozdější generace bere lítost, vinu a trest, které jí nepatří. Lidé žijí úděly jiných, aniž by si toho povšimli. Nikdo z nás nemá na vybranou, do jaké rodiny se narodí. Všechny osudy našich předků jsou také součástí nás samých. Můžeme se však rozhodnout, zda se dáme cestou slabosti či síly. V tom spočívá naše svoboda. Můžeme žít jako oběti a do konce života naříkat na svůj osud nebo pomocí Rodinných konstelací navrátit do své rodiny rovnováhu. Když se to stane, pocit viny se vrátí tam, kam patří a příští generace už nebudou tímto břemenem zatíženy. Najděte odvahu přijít a pravdivě nahlédnout do svého nitra…

Témata setkání:

17.A/ Partnerské vztahy, sex a tabu- 21.2. neděle

– každý z nás vyrůstáme v určitých rodinných podmínkách, které máme pro svůj růst připravené. Ať už jsou jakékoliv, je vždy dobré uznat skutečnost toho, že v sobě můžeme mít plno radosti, ale také i plno bolesti z dětství. Pokud se vnitřně litujeme, pak neuznáme svoji skutečnou sílu a ztrácíme ji. Své dětství měříme podle své vnitřní představy, srovnáváním a idey toho, jaké mělo být. Tento náš postoj pak ale silně ovlivňuje naše vztahy s budoucími partnery. Nezdary ve vztahu stojí často na snu po jednotě. Kouzlo vztahu však spočívá v tom, že „já” můžu zůstat tím kým jsem a kdo jsem. Pomocí konstelace můžeme znovu vejít do vnitřního procesu a odhalit skutečnou pravdu o sobě. Tento seminář je zejména otevřen parterům a manželům, kteří chtějí o sobě tuto pravdu společně sdílet. Je v tom obrovské riziko toho, že ukážete svoji zranitelnost, na druhé straně dar toho, že váš vztah může získat nový rozměr svobody, úcty a pochopení. Cena 650 Kč, záloha 300 Kč do 15.2. Zájemci hlaste se na tel.777 204 028.

17.B/ Rodiče a děti- 21.3. neděle

– zkušenost Rodinných konstelací ukazuje, že v rodinách je často po mnohé generace narušen zejména vztah mezi rodiči a dětmi. Rodiče nemají v našich srdcích své přirozené místo, respekt a úctu. Avšak právě rodiče spolu s ostatními předky jsou naše kořeny. Pokud své rodiče přijímáme a ctíme, proudí námi životodárná síla, máme svobodu jít svou vlastní cestou. V opačném případě jsme oslabení a závislí. Pokud dítě samo sebe povýší do role soudce a nedokáže své rodiče přijmout a respektovat takové jací jsou, zůstane na nich i v dospělosti nevědomky závislé. Potom ani odchod z rodičovského domu nebo přerušení styku s otcem či matkou nemohou člověku přinést vytouženou svobodu.

Cena 650 Kč, záloha 300 Kč do 15.3. Zájemci hlaste se na tel.777 204 028.

17.C/ Láska ve tváři násilí- 18.4. neděle

– mnoho lidí je přesvědčeno, že pokud milujeme dost, pak láska zvítězí a všechno se obrátí v dobré. Zkušenost ukazuje, že tomu tak není. Někdy se musí rodiče jen bezmocně dívat, jak se vše s jejich dětmi, ačkoli jsou hluboce milovány, obrací jinam, než doufali. Možná onemocní nebo se stanou závislé na drogách nebo dokonce spáchají sebevraždu. Takové zkušenosti ukazují, že láska potřebuje ještě něco víc, aby mohla uspět. A to je to, abychom porozuměli a následovali její skrytý řád, zákony lásky.

Cena 650 Kč, záloha 300 Kč do 10.4., Zájemci hlaste se na tel.777 204 028.

17.D/ Nechci tě pustit- 30.5. neděle

– události jako předčasná či náhlá smrt, sebevražda, vážná nemoc, zločin, vyloučení člena rodiny, nevěry, rozchody, mají destruktivní dopad na celý Rodinný systém. V zájmu rovnováhy na sebe pozdější generace bere lítost, vinu a trest, které jí nepatří. Lidé žijí úděly jiných, aniž by si toho povšimli. Řád lásky Rodinného systému vyžaduje, aby každý živý i zemřelý člen rodiny v ní měl své přirozené místo a úctu, nezávislé na přání jednotlivých členů. Je-li některý člen zapomenut, vyloučen či nerespektován, Rodinný systém ho v zájmu lásky a přežití nahradí jiným členem – obvykle dítětem. Najděte odvahu pravdivě nahlédnout do svého nitra, koho nebo co neumíte ze svého srdce pustit.

Cena 650 Kč, záloha 300 Kč do 20.5. Zájemci hlaste se na tel.777 204 028.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

13.01.2010 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám