Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Instruktórský kurz jógové terapie (YTITC)

4 týdenní instruktorský kurz jógové terapie (360 hodin)

Kde: meditační centrum Dibbavana u Mariánských Lázní

Cena: 30.000 CZK (včetně vegetariánské stravy, ubytování a studijních materialů)

Anglicky s tlumočením do češtiny

Tento kurz se bude zabývat tématy, jakými jsou celistvá jógová terapie, Panchakosha Tattwa (existence p?ti plášťů), Aadhi (distres), Vyadhi (nemoc), Swastha Vritta (prevence podle ajurvédy), průb?h konzultace, Mantra Kusal (jógové poradenství), základy anatomie a fyziologie, rehabilitace a civilizační choroby. Kromě cvičení běžných jógových technik se naučíte mnoho zvláštních technik z jógové terapie jako jsou např. kruhová relaxace nebo cvičení pro usměrňování toku prány v těle (Prana Channelizing). Součástí kurzu je také podrobné studium očistných technik shatkriya. Dozvíte se jakým způsobem je tělo propojeno s myslí a jak se civilizační choroby skrz mysl dostávají do těla. Do kurzu byli přizváni přední mezinárodní učitelé, aby přednášeli na různá témata.

Po úspěšném složení praktické a písemné zkoušky a dosažení dostatečného ohodnocení, které se vztahuje na celý studijní pobyt, získají účastníci kurzu certifikát s titulem Instruktor jógové terapie.

Denní rozvrh
6:00 – 7:00 meditace (dobrovolné) 13:00 čaj
7:00 – 8:00 pranajáma a meditace 13:30 – 15:30 teorie
8:00 – 8:30 čaj 16:00 – 18:00 praxe
8:30 – 10:00 asány 18:00 večeře
10:00 brunch 19:30 – 21:00 satsang
11:00 karma jóga 22:00 večerka

Ačárja Harilalji (1970), který se narodil a byl vychováván v tradičním prostředí ve státě Kerala v jižní Indii, je hlavním zakladatelem dobročinné organizace Arsha Yoga Charitable Trust. Po obdržení titulu Yogacharya žil a studoval jógu v Šivánanda ašrámech v Kerale, Dillí a Himalájích. Později studoval a vykonával jógovou terapii na univerzitě pro jógu a jógovou terapii sVyasa ve státě Karnataka. V roce 2002 ukončil toto prezenční diplomové studium s vyznamenáním. Předmětem jeho diplomové práce byl celistvý přístup jógové terapie při léčéní civilizačních chorob. Kromě kurzů a školení v Arsha Yoga ašrámech v Indii a dále v jóga centrech v Německu a v České republice nabízí Ačárja Harilalji i soukromé konzultace. Kromě toho také vyučuje jógu a jógovou terapii na ajurvédské univerzitě Nangelil Ayurveda Medical College v indickém státě Kerala. DŮLEŽITÉ: Vyučování a rozvrh jsou postaveny na tradičním indickém systému Gurukula, který se může lišit od toho, na co jste byli doposud zvyklí. Účastníci kurzu by měli být jak tělesně tak i duševně zdraví, aby se mohli setkat s moudrostí, která pochází ze starodávné vědy jakou je jóga, a tuto moudrost zažít a vyzkoušet si ji.

Platební podmínky: v případě zájmu o účast na kurzu Vám obratem pošleme závaznou přihlášku. Po jejím vyplnění je třeba uhradit nevratnou zálohu 2.500 CZK, která Vám bude v případě nemoci nebo jiných nenadálých událostí připsána k dobru v případě účasti na jiném trenérském kurzu jógové terapie. Doplatek je třeba uhradit nejpozději do 30.4. 2010.

Dibbavana je buddhistické meditační centrum, které se nachází v klidné vesničce Dolní Sedliště v blízkosti Plané u Mariánských Lázní 162 km západně od Prahy s přímým napojením na dálnici D5. Centrum leží v klidné oblasti na konci malé vesnice obklopené lesy. Ubytování je v domečku s rodinnou atmosférou většinou ve dvoulůžkových pokojích s jednoduchým, ale dostačujícím zařízením.

INFORMAČNÍ VEČER

Pokud máte zájem o tento kurs, ale nevíte přesně, co od něj můžete očekávat, srdečně Vás zveme na setkání s námi nad šálkem indického Chai. Informační večer se koná 5.5. v 18:30 a je zcela nezávazný a bezplatný. V případě zájmu o účast prosíme o krátké nahlášení na: arshayoga.org@gmail.com Informační setkání se bude konat v Arsha Yoga Giripathi, Pod Hybšmankou 8, Praha 5. Pokud se s námi chcete spojit telefonicky, budeme po našem návratu z Indie k zastižení od 1. dubna na čísle: 776 193 556. Těšíme se na setkání s Vámi!

If you are interested in attending the course, but you are not sure of what to expect, meet us for a cup of Indian spiced chai. The info evening will be held on April 14th at 6:30 pm at Arsha Yoga Giripathi, Pod Hybšmankou 8, Praha 5, and is absolutely non-binding and free of charge. If you wish to join us for the info evening, please let us know at: arshayoga.org@gmail.com. If you wish to give us a call, we will be available after returning from India from April 1st at: 776 193 556. Looking forward to meeting you!

ÚVOD DO JÓGOVÉ TERAPIE: 24. – 25.4. a 11. – 12.9. 2010 v Yogaspace, Praha

PŘÍŠTÍ TRENÉRSKÝ KURS: 10.1. – 6.2. 2011 v Arsha Yoga Gurukulam, Indie

V případě dalších dotazů, Vám rádi poradíme:

kontaktní osoba: Meera Karanath

e-mail: arshayoga.org@gmail.com

web: www.arshayoga.org

portál jógové terapie: www.arshayoga.ning.com

tel: + (420) 776 193 556

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

27.01.2010 - 13:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám