Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Prospěšnost cvičení jógy

meditace

Řada lidí začala cvičit jógu, protože byli ve stresu nebo nemocní. A bylo jim řečeno, že „jóga je pro vás dobrá“. Ano, “dobrých důvodů” pro praktikování jógy je mnoho.

Pojďme si jich několik vyjmenovat:
• Snižuje krevní tlak
• Snižuje stres
• Zmírňuje onemocnění
• Zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť
• Zlepšuje úzkosti, deprese a kolísání nálady
• Zlepšuje imunitu
• Zlepšuje spánek

Pozitivní “Vedlejší účinky” jógy

To, co má většina lidí na mysli, když se ptají na přínosy cvičení jógy, jsou přínosy jógy pro tělo. Zajímají se o to, která pozice (ásana) jim pomůže snížit krevní tlak a které cvičení jim pomůže zeštíhlit problematické partie.
Ásany, jak se pozice při cvičení nazývají, takové přínosy mají. Ásany působí na nervový systém a pomáhají ho vyrovnat. To mohou být tzv. pozitivní “vedlejší účinky” těchto ásan.

Proč jóga? Skutečný důvod

Samozřejmě, že můžete cvičit pouze fyzické aspekty jógy. Ale cvičit jógu čistě pro fyzické výhody, je jako používat váš notebook jako kapesní kalkulačku. Škoda, ne? Držení těla, dýchání, relaxace, meditace a co je nejdůležitější – změny v životním stylu a postojích ovlivňují funkci celého těla. Tato celostní forma jógy má sílu transformovat osobnost a odstranit negativní vzorce myšlení, které jsou kořenem nemocí a neduhů.

Ti, kteří se ponoří do svých vlastních hlubin, tam najdou mnoho tajných vnitřních světů k prozkoumání. Tam leží dosažení a vyvrcholení lidského rozvoje. Pravidelné cvičení jógy, nejen prostřednictvím ásan, ale i dýchání, relaxace a meditace, vám pomůže žít v harmonii s přírodou a společností. Můžete se “připojit” na nekonečný zdroj radosti a energie. Jóga může pozitivně změnit jak vás, tak i váš život.

Jóga pro celkové zdraví

Pokud jste nešťastní a nespokojení sami se sebou a svým životem jak je, a hledáte účel a smysl svého života, pak je jóga pro vás. Smysl života můžeme najít pouze tehdy, když poznáme sami sebe na všech úrovních, a to nejen na fyzické, ale i psychické, sociální a stejně tak duchovní.

Když cvičíme fyzickou jógu, tak působíme silně i na mentálno. Nelze to oddělit, mentálno sídlí v našem fyzickém těle a zároveň ho řídí.

Jóga není jen cvičení, ale i cesta životem. Jóga rovněž pomáhá zlepšovat kvalitu našeho tělesného a duševního života.

Komentáře (1)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

22.08.2014 - 15:09

Načíst další
Načíst další

Komentáře

  1. bohdan logvinov napsal:

    krasne popsano, super k pochopeni, parada, tak jdeme cvicit

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám