Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pozvánka na akce Bindu Yoga Studia

Ať už se trochu ztrácíte v téměř nekonečném množství možností cvičení jógy , nebo jen hledáte novou inspiraci pro vaše cvičení, připravili jsme pro vás představení 4 jógových akcí pořádaných Bindu Yoga Studiem. Dozvíte se více jak o jejich náplni, tak o lektorech, kteří je vedou.

Jako první si představíme otevřené lekce a kurz Čakra jógy vedený ve smíchovském Bindu Yoga Studio jeho zakladatelkou Barborou Hu.

Čakra jóga, realizovaná v našem studiu formou otevřených lekcí i pravidelných kurzů, se systematicky opírá o jemnou fyziologii klasické hatha jógy a tantrických proudů, stejně jako o silnou osobní zkušenost lektorky a jejích studentů. Otevřené hodiny přinášejí představení tohoto směru introspektivní jógy. Na každé otevřené lekci studenti pracují se svojí pozorností, učí se jemnému, ale intenzivnímu experimentu na několika prožitkových úrovních – těla (ásany + krije), dechu a vitální síly (pránájama + dháraná) a psycho-emoční roviny praxe. Na každé lekci studenti v rámci ásanové praxe projdou skrze pět hlavních čaker, zbylým dvěma se věnujeme v tvůrčí koncentraci s přesahem do meditace. Pravidelně se opakující kurzy se zakládají na sobě návazných hodinách, z nichž je každá věnována jen jedné čakře. Každé centrum je probráno z hlediska svého psychosomatického vlivu. Hodiny v rámci uzavřeného kurzu nabízejí hlubší vhled a prožitek, je v nich věnováno více prostoru meditační praxi. Lektorka Barbora Hu vnímá psychoenergetický vliv čaker jako stěžejní téma ve své osobní jógové i lektorské sádhaně. Bližší informace k lekcím i kurzům čakra jógy naleznete aktualizované na webu studia. Rezervace je nutná, probíhá online z rozvrhu studia.

DSC_0708

  1. Tandemový workshop Základy jógové filosofie – Rádža jóga + indonézské dechové cvičení Tuntunan Mulia v Bindu Yoga Studio, vedou Barbora Hu a Gabriela Juhásová

Pokud chodíte pravidelně na lekce jógy, může se občas stát, že se Vaše mysl zmateně pozastaví (anebo naopak divoce rozběhne), když lektor zmíní ten či onen filosofický odkaz z ranku jógové tradice, anebo třeba „jen“ zapěje tu či onu mantru. Přemýšlíte někdy nad tím, co je a není ÓM, kdo byl Pataňdžali, a v čem spočívá jógový univerzalismus? Chystaný workshop nám pomůže přiblížit kulturní kontext vzniku a myšlenkové pozadí jógového systému. Přeneseme se společně do doby autora Jógasúter rišiho Pataňdžaliho. Probereme se lidsky a srozumitelně jednotlivými stupni klasické jógy (rádža jóga), dotkneme se metafyziky čtyř knih Jógasúter. Dostatek prostoru bude věnován otázkám i volnému povídání k tématům workshopu. Vede Barbora Hu.

A abyste všechnu teorii a metafyzické hloubání rozdýchali, druhým blokem tandemového workshopu bude technika dechu Tuntunan Mulia z Indonézie, se kterou Vás prakticky seznámí hostující Gabriela Juhásová z Pohledu Pracoviště. Více zde.

  1. Dynamic Yoga Workshop: A Clarification of Yoga Instructions for Non-native English s Robem Howsem v Bindu Yoga Studio

Workshop s hostujícím Robem Howsem, dlouholetým žákem otce Dynamické jógy Godfrey Devereux, vhodný pro širé spektrum praktikujících jogínů, nevyjímaje jógové učitele. První část workshopu bude experimentem s porozumění a sílou instrukcí v angličtině, tak, mysl nebránila, a tělo vnímalo. Druhá část, metodicky podepřená systémem Dynamické jógy ukáže jemný a pevný vztah mezi vnímáním a citlivostí těla, se zaměřením na klíčové kloubní spoje. Více zde.

  1. Jógový víkend ADVENTNÍ USEBRÁNÍ NA USEDLOSTI LOZICE.

Víkend v poklidu a jednotě – vnější i vnitřní. Pět na sebe tematicky navazujících lekcí jógy a meditace, vedených sehraným duem a spřízněnými dušemi Barborou Hu a Iamme Candlewick v nádherném prostředí Usedlosti Lozice. Slovo usebrání (legein), odkazuje k sebrání „původního založení“ a vložení věcí v jednoduchou jednotu – těla, mysli a duše. Zajištěna je vynikající vegetariánská plná penze, připravená laskavými správci magické Usedlosti. Konkrétní program je k nalezení na webu Bindu Yoga Studio.

DSC_1148

Všechny akce (s výjimkou) víkendového pobytu se konají v:

Bindu Yoga Studio

Drtinova 11 – Praha 5, 15000

(2 min. chůze od tram 9,12,20: zastávka Arbesovo náměstí, 7 min. od metra B Anděl)

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

12.11.2014 - 08:00

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám