Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pozvání na osobní setkání s tradičním ájurvédským lékařem DILEEPEM KUMAREM VISWANATHANEM

dileep

Dr. Dileep Kumar bude hostovat ve studiu Ayurveda Beauty v termínu od 19. do 25.6.2017. V průběhu celého týdne bude Dr. Dileep Kumar poskytovat osobní konzultace včetně ájurvédských procedur vhodných pro Váš konstituční typ.

Vzhledem k omezené kapacitě prosíme o včasnou rezervaci emailem na tanja.kovac@ayurvedabeauty.cz nebo telefonicky na číslo 773 577 761. Cena za konzultace je 1.000 Kč.

Dr. Dileep je třetí z generace rodiny uznávaných ájurvédských lékařů. Studoval na Ayurvedic College Thiruvanathapuram a následně na Kerala Ayurvedic and Panchakarma Institute ve Thiruvanathapuramu. Jeho základnou a působištěm je vyhlášená indická klinika Manthra Ayurvedic Clinic v Kerale. Bohaté zkušenosti z 15 let praxe v oboru ájurvédské medicíny předává i v Evropě, kde nejčastěji praktikuje v Německu.

Ve své praxi se specializuje na obezitu, artritidu, revmatickou artritidu, bolesti kloubů, migrény, psychické stresy, bolesti hlavy, nespavost a očistu těla – především pak na všechny Panchakarma procedury.

Proč podstoupit individuální ájurvédskou konzultaci?

Osobní ájurvédské konzultace zahrnují vyplnění podrobného dotazníku, jehož cílem je zmapovat diagnózu klienta s přihlédnutím k jeho konstitučnímu typu, rodinné anamnéze, pacientově zdravotní historii a aktuálnímu fyzickému i psychickému rozpoložení. Následuje osobní rozhovor, základní ájurvédské vyšetření, vyhodnocení situace a návrh léčby tak, aby došlo k nápravě stavu pacienta.

Často je už na základě rozhovoru možné určit podstatu problému. Ájurvédské vyšetření zahrnuje prohlídku jazyka, nehtů a pulsovou diagnózu, která je základním diagnostickým nástrojem v ájurvédské medicíně. Pulsem lze identifikovat klíčové informace o stavu pacienta včetně určení jedinečné konstituce (dóši), ale i disbalancí těla, mysli a ducha a lokalizace míst, kde se tyto nerovnováhy projevují. Výsledkem pulsové diagnózy je navržení způsobů, jak je uvést zpět do harmonického stavu. Lékař na základě výsledků stanoví individuální plán ve formě doporučení, které obvykle zahrnuje změnu životního stylu, denního režimu, úpravu jídelníčku a doporučení detoxikačních procedur včetně bylinné léčby.

Ayurveda Beauty
U Nového Suchdola 24, Praha 6 www.ayurvedabeauty.cz

ayurveda_logo_82px

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

08.05.2017 - 21:21

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám